מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אמונות ודעות 4"כ - עם פירוש הרב הנזיר

הספר האמונות ודעות 4 כרכים - ספרו של רס"ג המברר את עיקרי אמונת ישראל. עם פירוש "דרך אמונה" מאת הרב דוד הכהן- "הרב הנזיר" זצ"ל.

 

אודות הספר הנבחר באמונות ודעות

אמונות ודעות, או הנבחר באמונות ובדעות שחיבר רב סעדיה גאון במאה התשיעית הוא אחד מספרי היסוד במחשבת ישראל שהתחברו בימי הביניים, והחיבור הראשון בפילוסופיה מנקודת מבט יהודית. הספר נכתב בערבית יהודית, תורגם לעברית על ידי מתרגם עלום-שם במאה הי"א (הנקרא "הפארפראזה" או במקור פתרון ספר האמונות וחרצב הבינות), ואחר כך בידי רבי יהודה אבן תיבון. הספר תורגם שוב במאה העשרים בידי הרב יוסף קאפח.

הספר מחולק לעשרה מאמרים בנושאים שונים ובניהם: בריאת העולם, אחדות הבורא, התורה ומצוותיה, תחיית המתים, הגאולה בימות המשיח ועוד..

אודות מחבר הספר הנבחר באמונות ודעות

רב סעדיה בן יוסף אלפיומי גאון (יולי 882 - 21 במאי 942) שנקרא סעדיה הפיומי ובקיצור רס"ג היה איש אשכולות, מגאוני בבל, ראש ישיבת סורא.

הרס"ג הצטיין בבקיאות במרבית כתבי הקודש היהודיים וגם במרבית ענפי המדע שהיו בתקופתו. היקף מפעלו הספרותי היה גדול ביותר: הוא כתב ספרים בענייני הלשון העברית ודקדוקה, פיוטים, וכן על נושאים תאולוגיים ופילוסופיים. רס"ג הוא גם הראשון שעסק בדקדוק של השפה העברית בצורה מסודרת, כהשפעה מן המדקדקים של הערבית שפעלו באותה תקופה. לפיכך הוא נחשב לראשון מבין מדקדקי ימי הביניים. בין תלמידיו בתחום זה - המדקדקים החשובים דונש בן לברט ומנחם בן סרוק. שפת כתיבתו הייתה ערבית-יהודית.

ספר לחברים על הספר 'אמונות ודעות 4"כ - עם פירוש הרב הנזיר'

אמונות ודעות 4"כ - עם פירוש הרב הנזיר
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר אמונות ודעות 4"כ - עם פירוש הרב הנזיר

אמונות ודעות 4"כ - עם פירוש הרב הנזיר

הוסף למדף מחיר: 300 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "אמונות ודעות 4"כ - עם פירוש הרב הנזיר", התעניינו גם בספרים הבאים:

נצח ישראל

נצח ישראל

הוסף למדף מחיר: 49 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום