מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

בירורי אמונות ברמב"ם

   הוצאת הר ברכה

 

ספר בירורי אמונות ברמב"ם, הרב חיים וסימן, הצאת הר ברכה, כריכה קשה. בריאה נבואה והשגחה במורה נבוכים לרמב"ם. מחבר הספר, תלמיד בית המדרש הר ברכה, מציג פירוש בהיר בנושאים החשובים ביותר במשנת הרמב"ם. המחבר מתמודד באומץ ובכנות עם הפרשנויות השונות שנכתבו עם השנים.

אודות הספר בירורי אמונות ברמב"ם 

למה רוב החוקרים מוציאים את רמב"ם כופר? איך יתכן שרבים לא מוכנים להאמין לדברים שהרמב"ם עצמו כתב במפורש? מדוע סוגיית הנס היא אבן יסוד במשנתו של הרמב"ם מהי השקפתו על תחית המתים? וכיצד פועלת התפילה? מה היו מסקנותיו של הראי"ה קוק על מורה הנבוכים? על שאלות אלו ועוד ניתן למצוא בספר בירורי אמונות ברמב"ם הספר עוסק בשלוש הסוגיות היותר מרכזיות ב'מורה נבוכים' לרמב"ם: בריאת העולם, נבואה והשגחה. מחבר הספר מתייחס לסוגיות שונות וחשובות כגון: תחיית המתים, תורת הנס היוצא מגדר הטבע, תכלית המציאות, פעולתה של התפילה, ועוד. בתוספת נספחים על מסקנותיו של מרן הראי"ה קוק במורה נבוכים.

מתוך ההסכמות לספר בירורי אמונות ברמב"ם

הרב יצחק שילת, ראש ישיבת מעלה אדומים: "תרומה חשובה לחקר ה"מורה" מרים בזה ידידי ר' חיים ויסמן הי"ו, בוגר ישיבה ופיסיקאי אשר הקדיש שנים לבירור עמדותיו של רבנו בנושאים מרכזיים באמונה, תוך התמודדות ישירה, כנה וגלויה עם הדעות הנפוצות במחקר. חושבני כי תועלתו שח הספר גדולה לכל לומדי ה"מורה", בין בעולם הישיבות ובין באקדמיה, ולכל מי שרוצה להתבסם מתורתו העמוקה של מורה הדורות.

הרב אליעזר מלמד, ראש ישיבת הר ברכה: "בירור יסודי בעיקרי האמונה על פי הרמב"ם".

ספר לחברים על הספר 'בירורי אמונות ברמב"ם'

לקוחות שרכשו את הספר "בירורי אמונות ברמב"ם", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום