מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

סימן שאלה סימן תשובה

   הוצאת ראש יהודי

הספר סימן שאלה סימן תשובה - דרך סיפוריהם של כשלושים אנשים שלכל אחד נשמה ומסע משלו, מבצבצת מהותה של התשובה הזאת, שהיא ציר מרכזי בגל דרישת היהדות והרוחניות של דורנו.

 

מתוך כריכת הספר סימן שאלה סימן תשובה

"יצאתי משם מבלי לדעת לאן אני הולך. הייתה לי התנגדות לא פשוטה ללכת למחוזות של דת ודתיים. יום אחד פשוט ישבתי בדירתי בתל אביב ופניתי לקדוש ברוך הוא, עוד לא קראתי לו הקדוש ברוך הוא או השם יתברך, הכינויים המקובלים, אלא קראתי לו אור אינסוף ברוך הוא. אמרתי:"תשמע, ברור לי לחלוטין שחיי הם חיים רוחניים. ושזו תכלית של חיי, אבל אני לא יודע לאן ללכת ומה לעשות ואיפה למצוא את זה. אני לא מחפש להיות דתי, אני לא מחפש להיות קבליסט, אני לא מחפש חברתיות דתית, זה לא מעניין אותי... אני מחפש אותך.המדף ואני רוצה להגיע לאמת, ואני לא יודע לאן ללכת ולפנות. בבקשה תעזור לי, תהיה איתי ותנחה אותי בדרך, תפתח לי מה שצריך להפתח, ובעיקר תעזור לי לא להתבלבל ולהיות מוסט ומוסח בדעתי מהדברים הלא חשובים. אני הולך עליך. אני לא הולך על קבוצות אנשים, לא על מנזר, לא ארגון כזה או אחר, לא על שום דבר, אני הולך עליך. וזה הכי חשוב לי."

ספר זה הוא סיפורה של תנועת התשובה הציונית. תשובה שמלמדת את הקורא איך להפוך את כל כוחות החיים למנוף אל האינסוף. תשובה שאינה מנתקת את האדם מעולמו ומעברו, תשובה שנמצאת בדיאלוג מתמיד עם העולמות כולם, מתוך אמונה שיש לה בשורה רעננה להביא אל כל אחד מאיתנו, תשובה שמתייחסת לעם, לעולם, לדור, ולפעולותיו של הקב"ה דרך ההיסטוריה הישראלית.

דרך סיפוריהם של כשלושים אנשים שלכל אחד נשמה ומסע משלו, מבצבצת מהותה של התשובה הזאת, שהיא ציר מרכזי בגל דרישת היהדות והרוחניות של דורנו. הסיפורים סופרו לשחר פרידמן ונערכו על ידו.

 

חוות דעת על הספר סימן שאלה סימן תשובה

ספר חדש מבית "ראש יהודי" והפעם: סיפורה התשובה של ראש יהודי בצורה מרחיבה ומעמיקה. בספר 27 סיפורים מרתקים, מרגשים ומעוררי מחשבה אודות צעירים וצעירות שעשו מהפך בחייהם. הסיפורים מלווים את התהליך שעשו בצורה כנה ומעניינת תוך כדי המגע עם פעילי ראש יהודי בת"א.

הספר סימן שאלה, סימן תשובה שיצא השבוע  לאור מתיימר לבחון תופעה מסוימת בתוך הנהר הזה – הלא היא התשובה הציונית. מן הידועות היא שרוב החוזרים בתשובה בוחרים להם זרם מן הזרמים החרדיים כביתם החדש, ולא מצטרפים בתחילת דרכם אל הציונות הדתית. הדבר מוסבר בכך שאדם שבחר להתנתק ממשהו, מחפש משהו חדש באופן גורף וקיצוני ולא משהו שנמצא עדיין באמצע. דרך הספר ניתן לראות  כי התשובה הציונית איננה רק תשובה רגילה פלוס יחס חיובי למדינה, אלא תשובה מסוג שונה לגמרי, שהיא שלמה ומלאה יותר מן התשובה המתנתקת; שכן תורת הרב קוק אינה מסתכמת בציונות, אלא מגלה יחס אמוני חדש לחיים ולעולם. משמעותה של התשובה הזאת היא משיכת כל כוחות החיים יחד בחזרה אל הקדושה, ולא רק התנתקות מהם. (מתוך האתר כיפה)

ספר לחברים על הספר 'סימן שאלה סימן תשובה'

לקוחות שרכשו את הספר "סימן שאלה סימן תשובה", התעניינו גם בספרים הבאים:

אזל מהמלאי
המהפך 2

המהפך 2

אזל מהמלאי מחיר: 59 ₪
דברי השקפה

דברי השקפה

הוסף למדף מחיר: 85 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום