מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

דע את הוויתך

הספר דע את הוויתך-דרכי ההגעה להווית האדם. מאת מחבר הספרים בלבבי משכן אבנה. 

מתוך הקדמת הספר דע את הוויתך: 

בפסוק כתוב "כי כל בשמים ובארץ" (דה״י א, כט׳) ותרגומו ״דאחיד בשמיא ובארעא״ - איחוד של שמים וארץ. האדם כידוע מורכב מנשמה וגוף, הנשמה מקורה מן השמים חצובה מתחת כיסא הכבוד. ולעומתה הגוף החומרי מקורו מן הארץ. כאשר האדם בא ללמוד יש את הלימוד הפנימי יותר שהוא בבחינת שמים - לימוד ששייך לנשמה, ויש את הלימוד הפשוט שהוא בבחינת ארץ - לימוד ששייך לגוף.

מי שלומד רק לימודים שהם בבחינת ארץ הרי שהוא זן את הגוף אבל חסר לו המזון של הנשמה. וכן להיפך אם לומד הוא רק את הלימודים הפנימיים ששייכים לנשמה הרי שהנשמה ניזונת מהם אך חסר לו המזון הפשוט של הגוף. ולכן לעולם עבודת האדם היא ללמוד בהקבלה הן נושאים פנימיים ששייכים לנשמה והן נושאים חיצוניים יותר ששייכים לגוף. מוכרח שהאדם יאזן את הדברים ולא יתעסק רק בקצוות, אלא הן בלימוד השמיימי והן בלימוד הפשוט יותר ששייך לגוף.

הספר דע את הוויתך יעסוק בדברים פנימיים ששייכים לנשמה אך מוכרח האדם במקביל לכך להתעסק גם בלימוד וקיום הדברים הפשוטים של הדין ובכך לא תהיה נחסרת התכלית.

 

מחבר הספר "דע את הוויתך"

מאת הרב איתמר שוורץ מחבר הספרים בלבבי משכן אבנהדע את מידותיךדע את נפשךדע את הרגשותיךדע את עצמךדע את מחשבותיךדע את ביתךדע את מנוחתךדע את ילדיךדע את דמיונך. הרב איתמר שוורץ שליט"א ממודיעין עילית, בוגר ישיבות ליטאיות, מוכשר וצנוע מאוד, וממש לא חפץ בפרסום המוני שכל כך מקובל בדור הזה, רבנים גדולים כמו גם אדמורים חשובים ממליצים מאוד על ספרי הרב.

ספר לחברים על הספר 'דע את הוויתך'

לקוחות שרכשו את הספר "דע את הוויתך", התעניינו גם בספרים הבאים:

דע את ילדיך

דע את ילדיך

הוסף למדף מחיר: 55 ₪
דע את מידותיך

דע את מידותיך

הוסף למדף מחיר: 55 ₪
דע את מנוחתך

דע את מנוחתך

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום