מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

המהפך 4

הספר המהפך 4 - חדש! מאת הרב זמיר כהן, הספר הרביעי והאחרון בסדרת ספרי המהפך! גילויים מדעיים בנושאים חדשים ומרתקים שנחשפו בזמננו, בהקבלה לאלו המופיעים בתורת ישראל. הנושאים בהם עוסק המהפך 4 השפעת הצבעים על ריפוי גוף ונפש האדם, פסיכולוגיה יהודית, הברית והבריאות, הדינמיות הקיימת במוח והשפעתה על מערכת הזיכרון האנושי, הדי-אן-איי והכרומוזומים בתורת הקבלה, ועוד'....

ראיון עם הרב זמיר כהן - המהפך 4

השינוי החל לפני יותר מעשור, כשבמקביל להתעוררות חוקרים שונים באקדמיה, שביטאו בגלוי את אמונתם והחיבור למדע - הרב זמיר כהן הוציא את החוברת "תורה ומדע", שבהמשך חלקה הפך לספר הראשון בסדרת "המהפך", שהופץ עד היום באין-ספור עותקים, ותורגם לשפות שונות. הספר היה פורץ דרך בכל קנה מידה, והיה אך טבעי שאחריו יגיעו נוספים. כך יצאו בחמש השנים האחרונות גם "המהפך 2" ו"המהפך 3", כאשר בימים אלה ממש יוצא החלק הרביעי בסדרה, שגם נחתמת ומסתיימת. הספר החדש מכיל רשימה ארוכה של פרקים, ביניהם נציין את "זכרונות כוזבים", "השפעת הצבעים על ריפוי האדם", "ריבוי ילדים", "משך הריון הנחש", "פלאי הפאי בתנ"ך", "מצבי הצבירה", "השפעת שם האדם על אופיו", "הישרדות הנותנים", "ה-DNA והכרומוזומים בתורת הקבלה", "פלאי גוף האדם" ועוד. בסוף הספר מופיע פרק מיוחד, "מענה לשאלות והשגות על ספרי המהפך", שבו משיב הרב זמיר לכל השאלות שצצו בעקבות המחקרים שפורסמו בספריו.

האם זהו אכן הספר האחרון בסדרת המהפך, כפי שאמר בעבר הרב?

"אכן כן, בעזרת ה'. עיקר הזמן צריך להיות מושקע בלימוד תורה - כלומר משנה, גמרא והלכה. זה בבחינת ה'לחם והבשר' שבסעודה. העיסוק בהקבלה שבין תורה למדע נועד רק לחיזוק הרבים, ולהשיב תשובות לנבוכים במה שנראה כסתירה בין התורה לבין המדע. כמדומני שבסדרת המהפך ביררנו את כל הנושאים החשובים בזמננו מההיבט המדעי, כמו התהוות היקום, מוצא האדם והמינים, ושאר עניינים יסודיים, וכל אדם משכיל שמבקש לדעת מהי עמדת התורה בהם יוכל למצוא את מבוקשו באחד מספרי המהפך".

בשנים האחרונות יצאו ספרים נוספים בתחומי התורה והמדע, וגם השיח המדעי על כך הולך ומתרחב. חלק מהשינוי ניתן לייחס לסדרת "המהפך". האם הרב תיאר לעצמו כבר בשלבים הראשונים של כתיבת הספר הראשון, שזה יוביל למצב כזה?

"אינני יודע אם השינוי הזה קשור באמת כדבריך לסדרת המהפך, שהציפה את הנושא וגרמה למודעות ציבורית רחבה יותר לקשר המרשים שבין התורה לבין המדע, או שדווקא הריבוי הגובר והולך של אנשי אקדמיה שאינם חוששים להביע דעתם ברבים ולא להסתיר את אמונתם בה' ובתורתו היא שגרמה להתפשטות התופעה. כך או כך, בוודאי שהתופעה מבורכת ומחזקת את הרבים. לאחרונה שמעתי שהוקם פורום מיוחד שבו חברים אנשי מדע שומרי מצוות רבים, בראשות פרופ' דורון אורבך, וזו ההזמנות לאחל להם הצלחה רבה".

בחלק הראשון של המהפך, היתה נוכחות מובהקת לנושאים מדעיים מובהקים כמו גיל העולם, דינוזאורים וכו'. בחלק הרביעי נראה שיש הליכה ברורה יותר לכיוון הרוחני, עם פרקים כמו "השפעת שם האדם על אופיו", "ריבוי הילדים", "השפעת הצבעים על ריפוי האדם" וכן הלאה. עד כמה באמת ניתן למדוד נושאים כאלה בכלים אמפיריים?

"בכל הפרקים שציינת הובאו המקורות המדעיים שחקרו את הדבר בכלים מדעיים לחלוטין. למעשה המדע כולו הולך ונעשה רוחני יותר, ככל שהוא יודע יותר וככל שהכלים שברשותו משתכללים יותר. נושאים שבעבר נחשבו כמיסטיים הופכים כיום להיות מדעיים, וכפי שהרחבנו בדוגמאות רבות לכל ב'המהפך 3' בפרק על מכניקת הקוונטים, פרק שמבחינתי הוא אחד המיוחדים והמרשימים בכל סדרת ספרי המהפך".

 (כתבה המהפך 4/דודו כהן מתוך אתר הידברות)

ספר לחברים על הספר 'המהפך 4'

לקוחות שרכשו את הספר "המהפך 4", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום