מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

איש ההלכה - גלוי ונסתר

   הוצאת הסוכנות היהודית

הספר איש ההלכה - גלוי ונסתר , הרב יוסף דוב סולובייצ'יק, הוצאת הסוכנות היהודית, 271 עמודים, כריכה קשה. מהדורה מחודשת של המאמר "איש ההלכה" מצורפים המאמרים "ובקשתם משם" ו- "רעיונות על התפילה". 

אודות הספר איש ההלכה - גלוי ונסתר

הספר האיש ההלכה עוסק בנושאים שונים ומגוונים הקשורים במחשבת ישראל, הספר נכתב המטרה לחזק את היהודי התפוצות הקורבם עוד למחשבת ישראל ולמורשת היהודית.

הספר  איש ההלכה  - גלוי ונסתר מצטרף לספריו הרבים של הרב סולובייצ'יק בנושאים שונים- ובינם-  דברי הגות והערכהדברי השקפהימי זיכרון , ועוד ..

אודות מחבר הספר  איש ההלכה  - גלוי ונסתר

הרב יוסף דוב הלוי סולובייצ'יק (הגרי"ד או הרי"ד; י"ב באדר ה'תרס"ג, 11 במרץ 1903 - י"ח בניסן ה'תשנ"ג, 8 באפריל 1993) היה רב, ראש ישיבה, פילוסוף דתי, מראשי הציונות הדתית ותנועת המזרחי, וממנהיגיה הרוחניים של היהדות האורתודוקסית בארצות הברית.

נולד בפרוז'ני, בי"ב באדר ה'תרס"ג (1903), לרב משה סולובייצ'יק, בנו של רבי חיים מבריסק. בן-נינו של הנצי"ב. מצד אימו היה נכדו של רבי אליהו פיינשטיין, רבה של פרוז'ני, ומחבר הספר "הליכות אליהו".

בצעירותו גדל בעיירה חסלביץ', שהייתה בה קהילת חסידי חב"ד גדולה. בתקופה זו החל אביו ללמדו באופן אישי, בסוף שנות העשרה שלו רכש בצורה מרוכזת השכלה ברמת גימנסיה ובגיל 22 החל ללמוד באוניברסיטת ברלין, לפי עדות עצמו שהשתמרה בתיקו האישי בברלין, למד עוד קודם לכן באוניברסיטת ורשה. שנה אחת למד גם בבית המדרש לרבנים בברלין, בו התוודע לשיטת "תורה עם דרך ארץ" של הרש"ר הירש. 

ב-1931 נישא לטוניה לוויט וב-1932 היגר לארצות הברית. בבוסטון, שם נתמנה לרב, נתקל בנושאים הדתיים הבוערים של אותה תקופה, כגון הכשרות, כמו גם בבורות הדתית של יהודי אמריקה. בניסיון לפתור בעיה זו הקים הרב בית ספר יהודי ראשון- "הרמב"ם" הקיים עד היום. 

לאחר פטירת אביו, הרב משה סולובייצ'יק, בג שבט תש"א (1941), ירש את מקומו בראש ישיבת רבי יצחק אלחנן, והפך למנהיג רוחני של יהודים רבים בארצות הברית, ורבים מרבניה היו תלמידיו. ובשנת 1960 שינה את שפת הרצאותיו ושיעוריו מיידיש לאנגלית וכן הוציא ספר מחשבה הנקרא -. איש ההלכה  - גלוי ונסתר .

ספר לחברים על הספר 'איש ההלכה - גלוי ונסתר'

חזר למלאי
איש ההלכה - גלוי ונסתר
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר איש ההלכה - גלוי ונסתר תמונה שניה- הספר איש ההלכה - גלוי ונסתר

איש ההלכה - גלוי ונסתר

הוסף למדף מחיר: 89 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "איש ההלכה - גלוי ונסתר", התעניינו גם בספרים הבאים:

דברי השקפה

דברי השקפה

הוסף למדף מחיר: 85 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום