מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

דברי השקפה

   הוצאת ספריית אלינר

הספר דברי השקפה, הרב יוסף דוב סולובייצ'יק, הוצאת ספריית אלינר, 216 עמודים, כריכה קשה. קובץ שיחות הגות סביב פרשיות השבוע המלוקטים לספר במהדורה מחודשת ונעימה.

אודות הספר דברי השקפה

עשרה מאמרים ובהם דברי הגות במחשבת ישראל, שנאמרו ברובם בעל-פה במהלך שיעורי התורה המפורסמים של הרב סולובייצ'יק. בשיעורים אלו עוברים כחוט השני דברי הרב על התשובה ורעיונותיו על היהדות ומהותה.

הספר דברי השקפה מצטרף לספריו הרבים של הרב סולובייצ'יק בנושאים שונים- ובינהם- ובינהם- איש ההלכה - גלוי ונסתרדברי הגות והערכהימי זיכרון, ועוד..

אודות מחבר הספר דברי השקפה

הרב יוסף דוב הלוי סולובייצ'יק (הגרי"ד או הרי"ד; י"ב באדר ה'תרס"ג, 11 במרץ 1903 - י"ח בניסן ה'תשנ"ג, 8 באפריל 1993) היה רב, ראש ישיבה, פילוסוף דתי, מראשי הציונות הדתית ותנועת המזרחי, וממנהיגיה הרוחניים של היהדות האורתודוקסית בארצות הברית.

נולד בפרוז'ני, בי"ב באדר ה'תרס"ג (1903), לרב משה סולובייצ'יק, בנו של רבי חיים מבריסק. בן-נינו של הנצי"ב. מצד אימו היה נכדו של רבי אליהו פיינשטיין, רבה של פרוז'ני, ומחבר הספר "הליכות אליהו".

בצעירותו גדל בעיירה חסלביץ', שהייתה בה קהילת חסידי חב"ד גדולה. בתקופה זו החל אביו ללמדו באופן אישי, בסוף שנות העשרה שלו רכש בצורה מרוכזת השכלה ברמת גימנסיה ובגיל 22 החל ללמוד באוניברסיטת ברלין, לפי עדות עצמו שהשתמרה בתיקו האישי בברלין, למד עוד קודם לכן באוניברסיטת ורשה. שנה אחת למד גם בבית המדרש לרבנים בברלין, בו התוודע לשיטת "תורה עם דרך ארץ" של הרש"ר הירש. 

ב-1931 נישא לטוניה לוויט וב-1932 היגר לארצות הברית. בבוסטון, שם נתמנה לרב, נתקל בנושאים הדתיים הבוערים של אותה תקופה, כגון הכשרות, כמו גם בבורות הדתית של יהודי אמריקה. בניסיון לפתור בעיה זו הקים הרב בית ספר יהודי ראשון- "הרמב"ם" הקיים עד היום. 

לאחר פטירת אביו, הרב משה סולובייצ'יק, בג' שבט תש"א (1941), ירש את מקומו בראש ישיבת רבי יצחק אלחנן, והפך למנהיג רוחני של יהודים רבים בארצות הברית, ורבים מרבניה היו תלמידיו. הרב היה ער לשינויים שחלו בחברה היהודית ובשנת 1960 שינה את שפת הרצאותיו ושיעוריו מיידיש לאנגלית. וכן הוציא ספר מחשבה הנקרא - דברי השקפה.

ספר לחברים על הספר 'דברי השקפה'

לקוחות שרכשו את הספר "דברי השקפה", התעניינו גם בספרים הבאים:

עמודו של עולם

עמודו של עולם

הוסף למדף מחיר: 49 ₪
מן הסערה

מן הסערה

הוסף למדף מחיר: 44 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום