מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אור עולם - תולדות הרמח"ל

   הוצאת מכון הרמח"ל

ספר אור עולם - תולדות הרמח"ל, בעריכת הרב מרדכי שריקי, הוצאת מכון רמח"ל, 208 עמודים, כריכה קשה. תולדות חייו של רבי משה חיים לוצאטו, משנתו התורנית ופועלו באספקלריית תיקון העולם.

אודות הספראור עולם - תולדות הרמח"ל

בחיבור זה מוצגת אישיותו הכבירה ורבת הפנים של רבינו משה חיים לוצאטו, אשר נעשה יסוד ופינה למחשבת ישראל שבכל הדורות, הרב מרדכי שריקי תיאר את תולדותיו של הרמח"ל זיע"א מול כל יצירותיו 
באספקלריית תיקון העולם בצירוף המאמר מאריך באחד.

אודות הרמח"ל

רבי משה חיים לוצאטו, הרמח"ל (ה'תס"ז, 1707 – כ"ו באייר ה'תק"ו, 16 במאי 1746) היה רב, מקובל, סופר, חוקר רטוריקה ומשורר איטלקי במאה השמונה עשרה.

נולד בפדובה שבאיטליה בשנת ה'תס"ז, לרבי יעקב לוצאטו שהיה סוחר ותלמיד חכם, ולדיאמנטה. חינוכו כלל לימודי קודש לצד לימודים כלליים כמדעים, לטינית,איטלקית, צרפתית ויוונית באוניברסיטת פדובה. מגיל צעיר היה רבו רבי ישעיהו באסאן, שחיבב אותו מאוד, ולימד אותו בעיקר תלמוד ופוסקים.

בשנת ה'תפ"ב (1722), כשרמח"ל היה בן חמש-עשרה, עזב רבו רבי ישעיהו באסאן את פדובה ועבר לריג'יו על מנת לכהן שם ברבנות במקום חמיו רבי בנימין הכהן ויטאלי שהזקין וחדל מלכהן. עם עזיבתו של הרב באסאן את פדובה עבר רמח"ל ללמוד לבדו בביתו, והצטרף לחבורת צעירים בשם "מבקשי ה'" שעסקה בלימוד קבלה בצוותא. רמח"ל התפרסם בכישרונותיו המיוחדים, ונאמר עליו כי בגיל ארבע עשרה ידע בעל-פה את כל הש"ס ואת כל כתבי האר"י וספר הזוהר.

במשך אותו זמן עסק גם בספרות כללית. בגיל שבע עשרה הוציא את חיבורו הראשון "לשון למודים", העוסק בעקרונות הכתיבה וההרצאה, ואת המחזה "מעשה שמשון". בגיל עשרים חיבר את המחזה "מגדל עוז" לכבוד חתונת בן רבו. לכבוד חנוכת ארון קודש חדש בבית הכנסת הגדול בפדובה חיבר רמח"ל שיר מיוחד בשם "חנוכת הארון" (ארון קודש זה נמצא כיום בבית הכנסת בהיכל שלמה בירושלים). הוא חיבר גם מאה-וחמישים מזמורים דוגמת מזמורי ספר תהלים (מאוחר יותר יאמרו מתנגדיו כי טען שמזמורים אלו יאמרו בימות המשיח במקום מזמורי ספר תהלים).

בשנת ה'תפ"ו (1726) הוסמך רמח"ל לרבנות בצוותא עם ידידו המבוגר ממנו רבי משה דוד ואלי. הוא הועמד בראש חבורת "מבקשי ה'", והם קבעו לעצמם תקנות מיוחדות רבות לסדר הלימוד בבית מדרשם. 

מלבד הספר אור עולם - תולדות הרמח"ל הוציא מכון הרמח"ל ספרים רבים בנושאים מגוונים ובניהם: מסילת ישריםדעת תבונותדרך ה' ועוד..

ספר לחברים על הספר 'אור עולם - תולדות הרמח"ל'

אור עולם - תולדות הרמח"ל
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר אור עולם - תולדות הרמח"ל תמונה שניה- הספר אור עולם - תולדות הרמח"ל

אור עולם - תולדות הרמח"ל

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "אור עולם - תולדות הרמח"ל", התעניינו גם בספרים הבאים:

אדיר במרום

אדיר במרום

הוסף למדף מחיר: 55 ₪
תפילות לרמח"ל

תפילות לרמח"ל

הוסף למדף מחיר: 89 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום