מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מסילת ישרים - מכון רמח"ל

   הוצאת מכון הרמח"ל

הספר מסילת ישרים לרמח"ל, רבי משה חיים לוצאטו, הוצאת מכון הרמח"ל, כריכה קשה. ספר יסוד בתורת המוסר העוסק בנושא תיקון מידות הנפש, והדרכה להתקרבות לקב"ה. 

אודות הספר מסילת ישרים

הספר מתווה דרך להתקדמות בעבודת הבורא. בדומה לרוב הספרים התורניים, מקורות הידע והסמכות המרכזיים הם פסוקי התנ"ך ומאמרי חז"ל. יחד עם זאת, פעמים רבות מובאות בספר טענות שמבוססות על ההגיון האנושי.

הספר בנוי באופן שיטתי והדרגתי, במסלול של עלייה ממדרגה למדרגה. כשבכל מדרגה רוחנית הוא מגדיר את מהותה, הדברים שמקרבים אליה והדברים שגורמים להתרחק ממנה.

בתחילת הספר הוא קובע שמטרת בריאתו של האדם הינה להתענג על ה' וליהנות מזיו שכינתו, אך הנאה זו שמורה לעולם הבא והעולם הזה מיועד לעבודת הבורא ולמלחמה תקיפה ביצר הרע ובתאוות.

אודות מחבר הספר מסילת ישרים

רבי משה חיים לוצאטו, הרמח"ל (ה'תס"ז, 1707 – כ"ו באייר ה'תק"ו, 16 במאי 1746) היה רב, מקובל, סופר, חוקר רטוריקה ומשורר איטלקי במאה השמונה עשרה.

בשנת ה'תפ"ב (1722), כשרמח"ל היה בן חמש-עשרה, עזב רבו רבי ישעיהו באסאן את פדובה ועבר לריג'יו על מנת לכהן שם ברבנות במקום חמיו רבי בנימין הכהן ויטאלי שהזקין וחדל מלכהן. עם עזיבתו של הרב באסאן את פדובה עבר רמח"ל ללמוד לבדו בביתו, והצטרף לחבורת צעירים בשם "מבקשי ה'" שעסקה בלימוד קבלה בצוותא. רמח"ל התפרסם בכישרונותיו המיוחדים, ונאמר עליו כי בגיל ארבע עשרה ידע בעל-פה את כל הש"ס ואת כל כתבי האר"י וספר הזוהר.

בשנת ה'תפ"ו (1726) הוסמך רמח"ל לרבנות בצוותא עם ידידו המבוגר ממנו רבי משה דוד ואלי. הוא הועמד בראש חבורת "מבקשי ה'", והם קבעו לעצמם תקנות מיוחדות רבות לסדר הלימוד בבית מדרשם. 

מלבד הספר מסילת ישרים הוציא הרמח"ל ספרים רבים בנושאים מגוונים ובניהם: דרך ה'דעת תבונות ועוד..

ספר לחברים על הספר 'מסילת ישרים - מכון רמח"ל'

מסילת ישרים - מכון רמח"ל
לחץ על התמונה להגדלה

מסילת ישרים - מכון רמח"ל

הוסף למדף מחיר: 89 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "מסילת ישרים - מכון רמח"ל", התעניינו גם בספרים הבאים:

קיצור הכוונות

קיצור הכוונות

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום