מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

תפילות לרמח"ל

   הוצאת מכון הרמח"ל

ספר תפילות לרמח"ל, בעריכת הרב מרדכי שריקי, הוצאת מכון רמח"ל, 520 עמודים, כריכה קשה. ספר הכולל שני חבורים נפלאים, הראשון תקט״ו תפלות מיסודו של משה חיים לוצאטו, מוגה עם מאות תוספות מקורות והערות, והשני טו״ב התפילות.

אודות הספר תפילות לרמח"ל 

הספר 'תפילות לרמח"ל' כולל תקט"ו תפילות וטו"ב תפילות חדשות.

הראשון - תקט"ו תפילות על גילוי יחודו בעולם הנמשך של ישראל בזמן הגלות, הגאולה ובניין בית המקדש בב"א. מוגה עם מאות תוספות, מקורות והערות.

השני - טו"ב התפילות והמה שבע עשרה תפילות נפלאות מהרמח"ל על קבלת השפע, על שלום ישראל, על תיקון השכינה, על החתימה, ועוד.

חלקם עלו על מזבח הדפוס פעם ראשונה מתוך כתב ידו.

אודות בעל התפילות - הרמח"ל

רבי משה חיים לוצאטו, הרמח"ל (ה'תס"ז, 1707 – כ"ו באייר ה'תק"ו, 16 במאי 1746) היה רב, מקובל, סופר, חוקר רטוריקה ומשורר איטלקי במאה השמונה עשרה.

נולד בפדובה שבאיטליה בשנת ה'תס"ז, לרבי יעקב לוצאטו שהיה סוחר ותלמיד חכם, ולדיאמנטה. חינוכו כלל לימודי קודש לצד לימודים כלליים כמדעים, לטינית,איטלקית, צרפתית ויוונית באוניברסיטת פדובה. מגיל צעיר היה רבו רבי ישעיהו באסאן, שחיבב אותו מאוד, ולימד אותו בעיקר תלמוד ופוסקים.

בשנת ה'תפ"ב (1722), כשרמח"ל היה בן חמש-עשרה, עזב רבו רבי ישעיהו באסאן את פדובה ועבר לריג'יו על מנת לכהן שם ברבנות במקום חמיו רבי בנימין הכהן ויטאלי שהזקין וחדל מלכהן. עם עזיבתו של הרב באסאן את פדובה עבר רמח"ל ללמוד לבדו בביתו, והצטרף לחבורת צעירים בשם "מבקשי ה'" שעסקה בלימוד קבלה בצוותא. רמח"ל התפרסם בכישרונותיו המיוחדים, ונאמר עליו כי בגיל ארבע עשרה ידע בעל-פה את כל הש"ס ואת כל כתבי האר"י וספר הזוהר.

במשך אותו זמן עסק גם בספרות כללית. בגיל שבע עשרה הוציא את חיבורו הראשון "לשון למודים", העוסק בעקרונות הכתיבה וההרצאה, ואת המחזה "מעשה שמשון". בגיל עשרים חיבר את המחזה "מגדל עוז" לכבוד חתונת בן רבו. לכבוד חנוכת ארון קודש חדש בבית הכנסת הגדול בפדובה חיבר רמח"ל שיר מיוחד בשם "חנוכת הארון" (ארון קודש זה נמצא כיום בבית הכנסת בהיכל שלמה בירושלים). הוא חיבר גם מאה-וחמישים מזמורים דוגמת מזמורי ספר תהלים (מאוחר יותר יאמרו מתנגדיו כי טען שמזמורים אלו יאמרו בימות המשיח במקום מזמורי ספר תהלים).

בשנת ה'תפ"ו (1726) הוסמך רמח"ל לרבנות בצוותא עם ידידו המבוגר ממנו רבי משה דוד ואלי. הוא הועמד בראש חבורת "מבקשי ה'", והם קבעו לעצמם תקנות מיוחדות רבות לסדר הלימוד בבית מדרשם. 

מלבד הספר תפילות הרמח"ל הוציא הרמח"ל ספרים רבים בנושאים מגוונים ובניהם: מסילת ישריםדעת תבונותדרך ה' ועוד..

ספר לחברים על הספר 'תפילות לרמח"ל'

לקוחות שרכשו את הספר "תפילות לרמח"ל", התעניינו גם בספרים הבאים:

דרך ה'

דרך ה'

הוסף למדף מחיר: 38 ₪
קל"ח פתחי חכמה

קל"ח פתחי חכמה

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום