מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

סט מהר"ל תפארת - 10 כרכים

   הוצאת תפארת

סט מהר"ל 10 כרכים בהוצאה חדשה!!  מהר"ל פלדהיים כעת עבר להוצאת תפארת, בגרסה חדשה, עם אלפי תיקונים והגהות. כל המהר"ל בהדפסה חדשה, בהירה ומתקונת.

 

הכרכים בסט מהר"ל המהדורת החדשה בהוצאת תפארת:

 1. ספר גבורות השם השלם, דברי נגידים, לשון לימודים
 2. נתיבות עולם א + ב
 3. תפארת ישראל + נצח ישראל
 4. אור וחדש + נר מצווה + באר הגולה
 5. דרך החיים השלם, דרשות
 6. חידושי אגדות חלק א מועד-נשים
 7. חידושי אגדות חלק ב נזיקין-קדשים-טהרות
 8. גור אריה בראשית - שמות - ללא חומש רש"י ואונקלוס
 9. גור אריה ויקרא - במדבר - דברים - ללא חומש רש"י ואונקלוס
 10. מפתח ערכים מורחב הכולל 40,000 ערכים מלוקטים מכל ספרי המהר"ל

 

היחודיות בספרי המהר"ל

ישנן שתי עובדות מעניינות שכדאי להכיר - 1. המהר"ל החל לכתוב את משנתו בגיל מאוד מאוחר 2. בכל אחד מספרי המהר"ל יש הפנייה לכל אחד משאר ספרי המהר"ל. שני העובדות מעידות על שיטה. המהר"ל למד במשך רוב מוחלט של חייו ופיתח שיטה תורנית ביחס לכל, ולא כתב כשאר הכותבים פרטים פרטים תוך כדי ההתעלות והלימוד. לאחר שהכל היה מסודר הוא התחיל לנבוע ולכתוב את שיטתו בצורה מאוד מסודרת ומדויקת. 

לכן לימוד המהר"ל בשנים האחרונות הופך להיות פופולרי ביותר למחפשי העומק והאמונה, לבניית שיטה אמונית עצמית מתוך ספרי מורנו הגדול רבי ליווא מפראג. סט מהר"ל תפארת (בעבר פלדהיים) הוא הבחירה הנכונה להתחיל ללכת בדרכו וללמוד את תורתו.

 

אודות המהר"ל מפראג

רבי יהודה ליווא בן בצלאל, המוכר בכינויו מהר"ל (מורנו הגדול רבי ליווא) מפראג היה רב, פוסק הלכה, מקובל והוגה דעות דתי יהודי, מגדולי ישראל הבולטים בתחילת העת החדשה. מעבר לבקיאותו הרבה של מהר"ל בתלמוד, בספרות האגדה ובקבלה, היה גם בקי בפילוסופיה (בפרט האריסטוטלית), וכן באסטרונומיה ובשאר המדעים של תקופתו‏‏‏. תורתו השפיעה רבות הן על תנועת החסידות והן על תנועת ההתנגדות, שקמו למעלה ממאה שנים לאחר מותו, ואישיותו המרתקת ורבת האנפין שימשה כר פורה לסיפורים ואגדות.

את ספריו החל לפרסם בגיל מאוחר ביותר. ב-1578, בגיל 66, הוציא את ספרו הראשון, גור אריה - ביאור בחמישה כרכים לפירוש רש"י על התורה, החורג הרבה מעבר לכך, וארבע שנים אחר כך הוציא את ספרו גבורות ה' בעילום שם. בהקדמתו לספר זה שרטט המהר"ל תוכנית לסדרת ספרים שתקיף את כל עולם המחשבה היהודי, שבה יהיו כלולים ספרי יסוד על המידות האלוהיות והחגים, בששה ספרים:

 • ספר הגדולה - כנגד שבת - על בריאת העולם.
 • ספר גבורות ה' - כנגד חג הפסח - על יציאת מצרים והניסים.
 • ספר תפארת ישראל - כנגד מתן תורה - על התורה, תכליתה וטעמיה ועל ההתגלות האלוהית.
 • ספר נצח ישראל - כנגד תשעה באב - על הגלות והגאולה, הלאומיות הישראלית והדיאלקטיקה ההיסטורית.
 • ספר ההוד - כנגד סוכות - על בית המקדש שבו נגלה הודו של ה'.
 • ספר שמים וארץ על ראש השנה ויום הכיפורים.

13 שנים עבד על ספריו עד שהוציא את נתיבות עולם, בשני כרכים, על תורת המידות (המתחלקים ל-33 חלקים) בשנת 1595. שלוש שנים אחר כך, בגיל 86, פרסם את באר הגולה - הכולל מאמרים להגנת היהדות, ובו ביקר בחריפות את השקפותיו של ר' עזריה מן האדומים על האגדה. נצח ישראלנר מצווה על חנוכה ואור חדש על פורים יצאו במשך השנתיים הבאות.

תוכנית האב של המהר"ל לפרסם ששה ספרים לפי המידות האלוהיות והמועדים התממשה בחלקה. בשל גילו המתקדם לא הצליח המהר"ל להשלים את תוכניתו ושלושת ספריו: ספר הגדולה, ספר ההוד, וספר שמים וארץ לא נכתבו. יש הסוברים כי ספרים אלו נכתבו ואבדו. עם זאת אפשר לשחזר משאר ספריו חלק מהתייחסותו לנושאים אלו ולשפוך עליהן אור.

אף שהגותו כתובה בלשון כבדה, שקשה מאוד להבנה בשל שימוש במינוחים מעורפלים, היא עקבית מאוד ואפשר למצוא בה מונחי יסוד שחוזרים שוב ושוב בהקשרים רבים ומגוונים, וכך ניתן לבאר את המהר"ל מתוך עצמו. הספרים נתיבות עולם נחשבים לקלים יותר, ולכן יש הממליצים ללומדם תחילה.

ספרי מהר"ל יצאו במאות השנים האחרונות במספר מהדורות רב. המהדורה הנפוצה ביותר היא מהדורת לונדון תשי"ד. במהדורה זו הוספו פיסוק ומראה מקומות, הוסרו חלק מראשי תיבות, ונוסף תקציר של תוכן הפרקים. עם זאת, במהדורה זו קיימים מספר רב של שיבושים ושגיאות כתיב. מהדורה חדשה ומהודרת בעריכת רבי יהושע דוד הרטמן יצאה בהוצאת מכון ירושלים שבמסגרתה פורסמו הספרים הבאים: חומש עם פירוש גור אריה (9 כרכים), נצח ישראל, תפארת ישראל, באר הגולה (3 כרכים כל אחד), דרך החיים (4 כרכים), נתיב התשובה, נר מצווה, וסידור מבואר מלוקט מכתבי המהר"ל, הכולל ביאור על שיר השירים, רות וקהלת.

 

 

ספר לחברים על הספר 'סט מהר"ל תפארת - 10 כרכים'

סט מהר"ל תפארת - 10 כרכים
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר סט מהר"ל תפארת - 10 כרכים תמונה שניה- הספר סט מהר"ל תפארת - 10 כרכים

סט מהר"ל תפארת - 10 כרכים

הוסף למדף מחיר: 439 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "סט מהר"ל תפארת - 10 כרכים", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום