מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

חזון איש אמונה ובטחון

   הוצאת ספרייתי

הספר חזון איש - אמונה וביטחון מכיל חיבורים שונים ומאמרים ממרן ר' אברהם ישעיהו קרליץ זצ"ל, בעל ה"חזון איש" על ענייני אמונה, ביטחון ועוד. המאמרים מסודרים באופן מובנה, בלשון פשוטה וקלה להבנה המעניקים לנפש הישראלית את יסודת האמונה והביטחון בקב"ה. 72 עמ' , כריכה קשה.

 

תוכן הספר אמונה ובטחון

אמונה וביטחון, הוא ספרו ההשקפתי של הרב אברהם ישעיהו קרליץ, המכונה "החזון איש". למרות היותו ספרון לא-גמור, מרכז החיבור את יסודות הגותו של המחבר בתחום מחשבת ישראל.

בהיותו אחד הרבנים הליטאים היחידים שערכו מניפסט סדור של השקפת העולם החרדית, התקבל ספרו זה של החזון איש כנכס צאן ברזל בספרות המחשבה האורתודוקסית, והוא נלמד בחוגים למחשבת ישראל, לצד כתביהם של הוגים חשובים אחרים. הספר נדפס לראשונה לאחר פטירת המחבר ב-1953, ומאז במהדורות רבות בפורמטים שונים, ובמספר שפות.

חלקי הספר אמונה ובטחון

חלקי הספר שנמצאו בכתבי המחבר, והודפסו, כוללים ששה חלקים העוסקים בהשקפה הליטאית-מתנגדית, כמו גם ביסודות האמונה:

  • אמונה (15 פרקים)
  • ביטחון (7 פרקים) - בחלק זה, המחבר שולל את המחשבה המקובלת, כאילו מידת הביטחון באל, כוללת אמונה בכך ש"יהיה טוב".
  • מוסר והלכה (30 פרקים) - בחלק זה, מנסח המחבר את עמדתו הידועה לפיה אין קיום למוסר אנושי בפני עצמו, אם אינו מושתת על יסודות ההלכה. במהלך דיון זה, הושמטו במהדורות הרשמיות שני פרקים (פרקים כח-כט) הכוללים ביקורת גלויה-למחצה על תנועת המוסר ואלמוני משורותיה‏[2]. פרקים אלו הודפסו בבמות שונות, כמו בספר "חזון האיש"‏[3], ובמהדורת "אמונה בזמן משבר"‏[4], בגרסאות שונות במקצת. על דבריו של החזון איש, הגיב הרב יחזקאל סרנא, מתלמידי תנועת המוסר: "אם גדול הדור כותב כך אז עלינו לתקן את עצמנו"‏[5]. נושא נוסף המטופל בארוכה בסוף חלק זה (פרק ל') הוא נושא אמונת חכמים. החזון איש מתמצת את השקפתו בתחום זה במשפט הפתיחה של הפרק, ואחר כך מרחיב בדיון וביסוס העמדה.
  • תורת המדות (19 פרקים) - בחלק זה, קובע המחבר, בין היתר, "כי דקדוק הדין היא הדרך היחידה לתיקון המידות".
  • הדמיון והשכל (5 פרקים)
  • נבואה (3 פרקים) - חלק זה קטוע באמצעו, בחלק הנדפס התחיל המחבר לשרטט קוים למהותו של קשר נבואי בין היוצר ליצוריו.

 

ספר לחברים על הספר 'חזון איש אמונה ובטחון'

לקוחות שרכשו את הספר "חזון איש אמונה ובטחון", התעניינו גם בספרים הבאים:

הליכות חיים

הליכות חיים

הוסף למדף מחיר: 36 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום