מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

טהרת הקודש

ספר טהרת הקודש ושער התפילות, הרב אהרן ראטה, כריכה קשה. ספר העוסק בענייני שמירת העיניים והצניעות. 

אודות הספר טהרת הקודש ושער התפילות

טהרת הקודש הוא חיבורו של הרב אהרן ראטה, מייסד חבורת שומר אמונים. הספר ברובו עוסק בענייני צניעות שמירת העיניים פגם ותיקון הברית ועניין בשורת הגאולה. תוכנו נכתב בצורת שיר ומליצה אך הדרך בה התוכן מוסבר כתוב בדרך אזהרה. יש הרואים את הכתוב כדרך איום והפחדה. מהדורת הספר הראשונה הודפסה בעיר סאטו מארה ברומניה בבית הדפוס של הרב מאיר לייב הירש, בערך בשנת תרצ"ה.

רוב מוחלט בתוכן הספר עוסק בעניין הברית בין בני ישראל לקב"ה. עניינים נוספים המובאים לביאור ולפירוש בספר הם ענייני צניעות ושמירת הצניעות וכן עניין הגאולה והמשיח אשר עתיד להחיות את המתים. 

המחבר מדבר בספרו טהרת הקודש על ענייני תיקונים רבים, ביניהם תיקון האדם והעול שמוטל עליו. כיצד מתבטאת הגאולה ובמה היא תלויה. השכר הטוב המובטח לנזהרים ובמה זוכים החוטאים. איזה יהודי זוכה לעולם הבא וכיצד הוא מקבל את הזכות להגיע עליו. הצלת עם ישראל מגזירות שעתידות לבוא עליו, כיצד הוא נשמר מפני הגזירות הללו. מי זוכים לימות המשיח ולתחיית המתים וכן מה עתיד לבוא על עם ישראל עם יפגע בשמירת בית הקודש.

ספרו זה של הרב אהרן ראטה הוא ספרו הראשון בו מובאים דבריו ואמרותיו של הבעל שם טוב הרב ישראל בן אליעזר (אבי תנועת החסידות). הרב אהרן ראטה מחנך את קוראי הספר וההולכים לאורו לשמוע בקול דבריו של הבעל שם טוב, דבריו נוגעים לענייני התפילה ומהו היסוד של המידות הטובות בעולם בו אנו חיים. טהרת הקודש מבוסס על תיקון מידת היסוד כמתואר בכריכת הספר:

"טהרת הקודש המיוסד על תיקון מדת היסוד והפרטים ואופנים וכמה עצות ודרכים השייך לזה מספרי תלמידי בעל שם טוב הקדוש ושאר ספרי יראים ותוכחה על דרך שיר ומליצה ותפילה ווידוי לתקן זה הפנם ועכשיו בימי השובבים ובבקשות אוהבים הוצאתי לאור זה החלק הקטן."

הרב אהרן ראטה מביא פירוש מדויק כיצד ניתן לשמור על היות בני ישראל קדושים; שמירה על טהרת המשפחה, שמירת העיניים, שמירת הלשון, שמירת הברית, שמירת הצניעות, עשיית החסד, אהבת ה'.

אודות מחבר הספר טהרת הקודש ושער התפילות

מחבר הספר טהרת הקודש הוא הרב אהרן ראטה (1894 - 1947) מייסד חבורת שומר אמונים. הקים את חבורת שומר אמונים ברומניה בעיירה סאטו מארה במטרה להצמיח חבורה אשר דבקה בתפילה בפרישות באלוהים ובאמונה האישית והרחונית שלה. כך חונכו חסידי בנו, אברהם חיים ראטה אדמו"ר חסידות שומרי אמונים וכך חונכו חסידי שושלת חבורת שומר אמונים; חסידי תולדות אהרן וחסידי תולדות אברהם יצחק.

כל ספריו של הרב אהרן ראטה עוסקים באותם הנושאים והספרים נועם הלבבות והספר שומר אמונים הם מהמפורסמים שבהם, בין היתר חיבר אהרן ראטה את הספרים; שולחן הטהור, מבקש אמונה ומצותיך שעשועי (נשאר בכתב יד).

ספר לחברים על הספר 'טהרת הקודש'

לקוחות שרכשו את הספר "טהרת הקודש", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
הליכות עולם

הליכות עולם

הוסף למדף מחיר: 65 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום