מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

יערב שיחי

   הוצאת דברי שיר

יערב שיחי, ארלה הראל

הספר יערב שיחי, שיחות עם הרב יעקב אריאל הינו פרויקט של שיחות עם הרב יעקב אריאל על השקפה, עבודת ה’ ופרקי חיים מאת הרב ארלה הראל. 528 עמ'

 מתוך גב הספר "יערב שיחי של ארלה הראל:

תלמיד היושב לפני רבו, פעמים  שואלו ופעמים  מאתגרו.  גם שיחות חולין של  רב ותלמידו צריכה תלמוד.

במשך כשנה ישב הרב ארלה הראל לפני רבו הרב יעקוב אריאל , וביקש לשמוע ממנו תורה ולקחה .החל בסיפוריו על רבותיו , גדולי הציונות הדתית ,שמהם ינק תורת חיים , המשך בפרקי השקפה והגות: וכלה בפרקי חייו. החורזים את כל התהפוכות שעבר עם ישראל בארצו במשך שמונים שנה.

כמעט ואין נושא העולה על הפרק כיום בישראל, שלא נידון בספר: החינוך הדתי ותפיסות כלכליות-חברתיות,התחדשות הלכתית ואתגרי חקלאות, המצב הבטחוני ושאיפות אונברסליות.

דרכה של שיחה שניא נכנסת למקומות  שאליהם כתיבה מחושבת אינה יכולה לחדור. גם בשיחות אלה מגיעים הרב ותלמידו לעומקים חדשים ומעמידים דברים על בוריים. תורת החיים של הרב יעקוב אריאל מאירה את מחשכי המציאות , וכעט היא מתבררת לראשונה גם בדרך קולחת וזורמת ,כטבעה של שיחה .

אודות מחבר הספר "יערב שיחי"

הרב ארלה הראל, ממקימי ישיבת "לב החדש" בשילה וראש בית המדרש הקהילתי בעפרה, סופר פורה וכותב יצירתי, מביא אל הספר הזה את פירות היכרותו רבת שנים עם אחד מחשובי ההנהגה הרבנית הישראלית הנוכחית, הרב יעקב אריאל, עד לאחרונה רבה של רמת גן, פוסק הלכה בעל שיעור קומה , מורה דרך לאלפים, הוגה דעות ומוביל העיסוק בהלכה אקטואלית בדורנו.

ספר לחברים על הספר 'יערב שיחי'

לקוחות שרכשו את הספר "יערב שיחי", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום