מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מנורת המאור - המקורי

סט מנורת המאור - המקורי, לרבי ישראל ברבי יוסף אלנקאווה, 3 כרכים, כריכה קשה. ספר מוסר העוסק בענייני מוסר ויראת שמיים במהדורה חדשה ומחודשת בתכלית ההידור, נפתחו כל הראשי תיבות, בתוספת מראי מקומות, בכתב בהיר וקריא ובתוספת מפתחות מפורטים.

אודות הספר מנורת המאור - הקדמון

ספרו של רבי ישראל אלנקאווה מנורת המאור, היווה דוגמא ליצירת הספר מנורת המאור של רבי יצחק אבוהב. בעוד שספרו של ר"י אבוהב זכה לפרסום רב, ספר זה נשאר בכת"י, והודפס רק לאחרונה.

ספר זה מחולק לעשרים פרקים העוסקים בענייני מוסר ויראת שמים: צדקה, תפילה, תשובה, ענווה, קביעת עיתים לתורה, קיום מצוות, גמילות חסדים, כבוד שבתות וימים טובים, כיבוד הורים, נשיאת אשה וגדיול ילדים,משא ומתן באמונה, משפט צדק, הסתפקות, כעס, חנופה, אהבת הבריות, נבול פה ולשון הרע, שמירת סוד ודרך ארץ.

אודות מחבר הספר מנורת המאור - הקדמון

רבי ישראל אלנקאווה (נהרג י"ז בתמוז ה'קנ"א, 1391), מגדולי הרבנים בספרד הנוצרית, תלמידו של הרא"ש ומחבר הספר "מנורת המאור". אביו של רבי אפרים אלנקווה מחבר ספר "שער כבוד ה"' המכונה "הרב של לתלמסאן", מגדולי רבני אלג'יריה במאה ה-144 ובעל מופתים.

ספרו של הרב אלנקאווה, מנורת המאור, המאגד מדרשי הלכה ואגדה על מצוות התורה, שימש השראה לרבי יצחק אבוהב, שכתב ספר בעל תוכן דומה באותו שם. בניגוד לספרו של אבוהב שזכה לפרסום ולהדפסות רבות, ספרו של אלנקווה נשאר בכתב יד והודפס לראשונה רק במאה ה-20.

נהרג על קידוש השם בספרד ברדיפות קנ"א ועלה על מוקד עם בנו של הרא"ש וספר תורה בידו, ולכן מכונה 'הקדוש'.

ספר לחברים על הספר 'מנורת המאור - המקורי'

לקוחות שרכשו את הספר "מנורת המאור - המקורי", התעניינו גם בספרים הבאים:

מנורת המאור

מנורת המאור

הוסף למדף מחיר: 59 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום