מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

ספר המידות - מגדל הלבנון - חקור דין

ספר המידות - מגדל הלבנון - חקור דין, הרב נפתלי הירץ וויזל זצ"ל, 524 עמודים, כריכה קשה. ספר ראשון בסדרה.

אודות ספר המידות - מגדל הלבנון - חקור דין

הגאון הגדול הרב נפתלי הירץ וייזל, מעורר את הלבבות לאהבת ה' ויראתו. בספר זה מתעורר כל קורא לתיקון ושכלול מדותיו. דוגמא לדבריו:

"וראָיה יותר גדולה תראה בשמש וירח וכוכבים. הַדְמֵה בדעתך שיהיה אדם כלוא בבית אפל, מיום הִוָלְדוֹ עד שנת ט"ו שלו ואחרי כן יוציאוהו לאור, וירא את כל המעשה הגדול הזה, מה מאד תרגיש נפשו מן הגדולה והיופי וההדר שהוא רואה, ישתומם על המראה וּפָחַד וְרָחַב לבבו. ואנחנו רואים אלה יום יום ואין לב, כמעט אין אנו מרגישים דבר, שבהיות לִבֵּנוּ גס בהן, רוב ההרגל הכחיד מנפשנו הַהֶרְגֵשׁ שֶׁשָׂם בנו יוֹפיים והדרם. וגם זה לפי שאין לברואים היקרים הללו הקשר עם נפשותינו כי אם מצד יופיים והדרם שֶׁתְּרַגֵשׁ דעתנו, והַהֶרְגֵשׁ הזה הולך ומתמעט כפי רוב הימים".

חלק גדול מהספר הזה מועתק מכתב-יד (של המחבר) שהיה בלתי ידוע עד היום.

אודות מחבר ספר המידות

נפתלי הֶרְץ וַייזֶל (ה' בטבת ה'תפ"ו – אור לא' באדר ב' ה'תקס"ה9 בדצמבר 1725המבורג – 28 בפברואר 1805, המבורג) היה בלשן ומשורר עברי, מאבות תנועת ההשכלה היהודית. חיבורו "דברי שלום ואמת", שעניינו שינוי מקיף בחינוך היהודי, עורר פולמוס סוער בין המשכילים הראשונים ובין רבני קהילות באירופה. מחזור השירים שחיבר על דמותו של משה, "שירי תפארת", השפיע על כמה דורות של משוררים אחריו, וחלק מן החוקרים רואים בו את ראשיתה של הספרות העברית החדשה.

ב-1785 הוציא נפתלי הרץ לאור את "ספר המידות", העוסק במוסר ובחכמת הנפש, ובו מעט מתפיסות המוסר שהתעוררו באותן שנים באירופה. בזמן העבודה על הספר, ב-1783, מתה אשתו, ומאז ועד סוף חייו עבד על יצירתו הגדולה "שירי תפארת".

ספר לחברים על הספר 'ספר המידות - מגדל הלבנון - חקור דין'

ספר המידות - מגדל הלבנון - חקור דין
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר ספר המידות - מגדל הלבנון - חקור דין

ספר המידות - מגדל הלבנון - חקור דין

הוסף למדף מחיר: 69 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "ספר המידות - מגדל הלבנון - חקור דין", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום