מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

עושה פלא על פלא יועץ

   הוצאת אור החיים

סט ספרי עושה פלא על הפלא יועץ, הוצאת אור החיים, 2 כרכים, כריכה קשה. סיפורים מגדולי הדורות מותאמים לערכי הספר הקדוש פלא יועץ מחולקים ל2 כרכים. 

אודות הספר עושה פלא על פלא יועץ

עושה פלא – סיפורי צדיקים לפי ערכי הפלא יועץ. הספר משרטט סיפורים נפלאים ומפעימים על גדולי ישראל המסודרים בשני כרכים מפוארים המתאימים לכל ערך וערך שבספר. ומהודרים סביב הערכים המופלאים שבספר הנודע ’פלא יועץ‘ לרבי אליעזר פאפו זיע“א.

אודות מחבר הספר פלא יועץ

הרב אליעזר ב"ר יצחק פאפו (תקמ"ו - כ' בתשרי תקפ"ח; 1786 - 1827) היה פוסק ומקובל. שימש רב הקהילה הספרדית של סיליסטרה שבבולגריה. נודע בספר המוסר שחיבר, "פלא יועץ". ידוע כי עמד תקופה גם בראש הקהילה הספרדית בבירת ולאכיה, בוקרשט, בזמנים שהוקם בה בשנת 1819 בית הכנסת הגדול קהל גראנדה. ספרו "פלא יועץ" בנוי מפרקים קצרים לפי סדר האלפבית, שכל אחד נסוב על נושא שונה. ב-1824 הודפס בסלוניקי ספרו "אלף המגן", וב-1860 הופיעו בבלגרד ספריו "אורח חיים" ו"בית תפילה".

נולד ליצחק ובלאנקה פאפו, אחת המשפחות הוותיקות של יהדות סרייבו בבוסניה (אז סראי-בוסנה, באימפריה העותמאנית). למד בישיבות בעיר הולדתו ורכש בקיאות רבה בתורה. בעיר הולדתו, סרייבו, כתב גם את ספרו הראשון "חודש האביב". אחרי שהתחתן עבר לגור בסיליסטרה, והיה לראש הקהילה היהודית המקומית. בשנת 1819 הגיע לבוקרשט וניהל ואירגן שם מחדש את קהילת היהודים הספרדים בעיר, על בסיס התקנון המקורי שנקבע ב-1811. הוא עצמו היה לראש הקהילה. כעבור זמן קצר חזר לסיליסטרה.

בנו, יהודה פאפו, נשא לאשה את בתו של רבי מאיר חיינסון פאז'ו מסרייבו ולזוג נולדו ילדים רבים. יש משערים כי אחד מהם השתקע בבוקרשט ואחד מצאצאיו היה מבקר הספרות והמסאי הרומני אדגר פאפו, שלא היה כבר קשור ליהדות.

ספר לחברים על הספר 'עושה פלא על פלא יועץ'

לקוחות שרכשו את הספר "עושה פלא על פלא יועץ", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
אגרת לבן תורה

אגרת לבן תורה

הוסף למדף מחיר: 30 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום