מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שבט מוסר

הספר שבט מוסר, מאת הרב אליהו בן אברהם שלמה הכהן, 2 כרכים, כריכה קשה. השקפתו ודרשותיו של הרב אליהו בן אברהם שלמה הכהן. מהדורה חדשה מנוקדת, מתוקנת ומוגהת בתוספת מפתחות מראי מקומות וביאורים.

אודות הספר שבט מוסר

את השקפתו ודרשותיו כתב המחבר בספרו המפורסם "שבט מוסר". הספר יצא לאור לראשונה בקושטא בשנת תע"ב, ומאז יצא לאור בעשרות מהדורות. כמו כן תורגם הספר לשפות יידיש, לדינו וערבית יהודית.

מלבד הספר שבט מוסר כתב עוד עשרות ספרים, בעיקר ספרי מוסר, מדרש, ופרשנות על ספרי התנ"ך. ביניהם חיבר ספר מדרשים בשם "ילקוט האתמרי", מה שהעניק לו את הכינוי "רבי אליהו האתמרי". וספר "ולא עוד אלא". כמו כן חיבר את ספר "מדרש תלפיות" בו נאספו מדרשים ואגדות שבתלמוד הבבלי ירושלמי, וספר הזוהר ושאר ספרי קבלה וליקוטים. בספרו עסק גם בזיהוי אבני החושן והוא המקור המרכזי בנושא זה, שאר אבנים טובות וסגולתם. וכן ספר "אגדת אליהו" שני חלקים על אגדות התלמוד ירושלמי.

אודות מחבר הספר שבט מוסר

הרב אליהו בן אברהם שלמה הכהן האתמרי (איזמיר 1659 (משוער) – איזמיר 1729 ח' אדר ה'תפ"ט) היה דיין, מחבר ספרים ומקובל מחכמי איזמיר. נודע בעיקר בזכות ספרו שבט מוסר.

נולד באיזמיר ושם ישב כל חייו, נודע כדרשן מחונן. בדרשותיו הטיף לסגפנות ולהתרחקות מתענוגות העולם הזה. עם היותו בעצמו עשיר, הטיף לעשירים לפזר את כספם לצדקה, וראה בעוני ובאי השוויון החברתי בעיה דתית מוסרית, הצריכה לבוא לידי תיקון על ידי הקהילה. את עשירי הקהילה ראה כ"אפוטרופוסים" המופקדים על הכספים של העניים. הוא עצמו שימש כאפוטרופוס לעניים, והיה מחלק להם מהכספים שהיה מקבץ מהעשירים. בדרשותיו הפליג בתיאורי השכר והעונש של העולם הבא מזה, והגיהנום מזה.

לאחר המרת הדת של שבתי צבי הוא יצא נגד מחשבי הקיצים.

ספר לחברים על הספר 'שבט מוסר'

לקוחות שרכשו את הספר "שבט מוסר", התעניינו גם בספרים הבאים:

ספר חשבון הנפש

ספר חשבון הנפש

הוסף למדף מחיר: 26 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום