מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שירת חנה - אם בישראל

הספר שירת חנה - אם בישראל, קובץ שיחות מאת הרבנית חנה טאו ע"ה.

אודות מחברת שיחות שירת חנה

חנה טאו הייתה רבנית ומחנכת בולטת בתחום לימוד תורה לנשים בציבור הדתי לאומי. 

נולדה לרב מרדכי אריה הברפלד, רבה של קהילת זלטה מורבצה שבסלובקיה. במלחמת העולם השנייה איבדה את רוב משפחתה ונדדה עם אמה. לאחר עלותן לארץ ישראל למדה בין השאר ב"בצלאל". בשלהי שנות ה-50 נישאה לרב צבי ישראל טאו, תלמידו של הרב צבי יהודה קוק. לבני הזוג נולדו ארבעה ילדים. רוב שנותיה התגוררה עם משפחתה בשכונת קריית משה בירושלים.

חנה טאו הייתה מתלמידותיו של הרב צבי יהודה קוק ולמדה גם מבעלה. בשנות ה-60 החלה להעביר שיעורים לנשים במחשבת ישראל, במשנתו של המהר"ל מפראג ובתורת הראי"ה קוק ובנו הרצי"ה קוק. בין היתר העבירה שיעורים לנשים במושב קשת, כאשר שכן סמוך לקונייטרה. מאז שנות ה-70 השתתפה בהקמת כמה מן המדרשות התורניות לנשים בירושלים. לימדה בשתיים מהן, מכון אורה ומדרשת הרובע. הייתה מעורבת בהקמה ובפעילות של כמה ארגונים, בהם "שלח את עמי" ו"בנין שלם" - ארגון העוסק בבניין המשפחה בישראל ברוח תלמידי הרצי"ה קוק.

מלבד מנהיגותה הרוחנית ושיעוריה הייתה ידועה כאשת חסד שסייעה לאנשים רבים. דלת ביתה הייתה פתוחה לכל מי שביקש עצה או עזרה. שידכה רבים מתלמידי בעלה עם תלמידותיה.

כמה משיעוריה רוכזו בספר שירת חנה, בהוצאת המשפחה, ירושלים תשס"ט. אחת השיחות בספר יצאה עוד קודם בחוברת "לעם נולד", תשס"ז. הספר כולל גם דברים לזכרה, מאת הרבנית ר' בן ארצי.

 

ספר לחברים על הספר 'שירת חנה - אם בישראל'

חזר למלאי
שירת חנה - אם בישראל
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר שירת חנה - אם בישראל תמונה שניה- הספר שירת חנה - אם בישראל

שירת חנה - אם בישראל

הוסף למדף מחיר: 56 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "שירת חנה - אם בישראל", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום