מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

יחל ישראל - על מסכת אבות - 6 כרכים

   הוצאת ספרייתי - גיטלר

הספר יחל ישראל- על מסכת אבות של הרב ישראל מאיר לאו בהוצאת "ספרייתי - גיטלר" 6 כרכים, כריכה קשה. סדרת ספרים של פירוש מקיף על מסכת אבות מאת הרב הראשי לישראל לשעבר ורב העיר תל אביב. כל כרך בסדרה מבאר פרק אחר במסכת תוך שילוב נושאים אקטואליים. נערך על ידי חתנו הרב אריאל שוייצר, על פי שיעורים שהעביר במשך שנים רבות.

אודות הספר יחל ישראל 

הספר כולל מקורות רבים מהגמרא, מדרשים וסיפורי חז"ל, המאירים בכל פעם זווית אחרת במשנה. על כל משנה ישנם עשרות עמודי ביאור והסבר, מה שמעמיק את ההתייחסות למסכת, והופך אותה לרב ממדית - כזו שנחקקת בזיכרון באופן ממשי. הרב לאו הידוע בכשרון הדיבור שבו ניחן ובשיעוריו המופלאים, מגיש את מסכת אבות בצורה פשוטה, תוך קישור לעניינים אקטואלים של ימינו. כל כרך עוסק בפרק אחד מפרקי אבות.

6 כרכים אלו הינם חלק מסדרת יחל ישראל ובה- שו"ת – לקט מתשובותיו בנושאים שונים. פירוש על הגדה של פסח. וסיפרנו יחל ישראל- פירוש על מסכת אבות.

מתוך ההקדמה לספר יחל ישראל

"חסד מיוחד עשה הקב"ה עמי בכך שזיכני לעסוק בלימוד, חינוך והסברה של מילי דאבות, זה ארבעים שנה. בראשית דרכי ברבנות בבית הכנסת 'אור תורה' בדרום תל אביב, נקראתי במשך חמש שנים לבית הכנסת הגדול ברחוב אלנבי לדרוש בפרקי אבות בשבתות הקיץ. לאחר מכן הקפדתי חמש עשרה שנים להצמיד שעור בפרקי אבות לשעור בגמרא, שנהגתי ללמד בביכנ"ס 'תפארת צבי'. בתשע שנות כהונתי בנתניה, המשכתי במתן שעורים בפרקי אבות בהמשך לשעורי הגמרא בבית הכנסת הגדול 'שונה הלכות'.
השיחות על מסכת אבות זכו בס"ד להתעניינות רבה אשר כתוצאה ממנה נקבע שעור מיוחד, מדי יום שני בשבוע, בבית הכנסת 'היכל משה' בעיר. השעור משך ציבור מרחבי העיר ואף מחוצה לה ומקים בית הכנסת, ר' משה גולדשמיט מארה"ב, רווה נחת עד כי המריצני בתרומתו להקליט את השעורים ולתמלל אותם בתקוה כי יראו אור בספר למען זיכוי הרבים.
ההקלטות שנערכו שם הינן הבסיס הראשון עליו מושתת הספר 'יחל ישראל' על אבות. למעלה מחמש עשרה שנים חלפו מאז וגם בתפקידי כרב ראשי וראב"ד תל אביב- יפו וכרב ראשי לישראל הרציתי וכתבתי פעמים אין ספור בנושאים שיסודם בפרקי אבות"

אודות מחבר הספר יחל ישראל

הרב ישראל מאיר לאו (נולד בכ"ב בסיוון ה'תרצ"ז1 ביוני 1937) שימש כרב הראשי לישראל בשנים תשנ"ג- תשס"ג, וכרבה של תל אביב-יפו מ-1988 עד 1993. ומשנת תשס"ה יו"ר מועצת יד ושם. חתן פרס ישראל למפעל חיים לשנת ה'תשס"ה.

הספר יחל ישראל מצטרף לספריו של הרב לאו, ובניהם- אל תשלח ידך אל הנער, הערות על הספר מרגניתא דרבי מאיר לרבי יהודה מאיר שפירא מלובלין. יהדות הלכה למעשה – ספר העוסק במעגל החיים היהודי בלשון שווה לכל נפש. הנחת יסוד- מושגים ביהדות.

ספר לחברים על הספר 'יחל ישראל - על מסכת אבות - 6 כרכים'

לקוחות שרכשו את הספר "יחל ישראל - על מסכת אבות - 6 כרכים", התעניינו גם בספרים הבאים:

אבות לדור חלק ג

אבות לדור חלק ג

הוסף למדף מחיר: 58 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום