מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם

   הוצאת הרב יצחק שילת

מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם - פירושו של הרמב"ם למסכת אבות בתרגומו המדויק של הרב יצחק שילת, עם פרקי הסבר והרחבה. הרב שילת נחשב לאחד מלומדי ומלמדי הרמב"ם הגדולים בדורינו ומשמש כר"מ בישיבת מעלה אדומים. 171 עמודים של מהדורה חדשה זו של פירוש הרמב"ם למסכת אבות, יוצאים לאור בפעם הראשונה עפ"י כתב יד קדשו של הרמב"ם, עם תרגום חדש, מראי מקומות, הסברים והרחבות של הרב שילת. 

 

רקע למסכת אבות

מן המפורסמות הוא ש"דרך ארץ קדמה לתורה". רעיון זה מלמדנו שהתנהגות נאותה, כבוד לכל אדם באשר הוא אדם ומוסריות בסיסית הם תנאים הכרחיים לקבלת התורה. הם המסד שעליו ניתן לבנות קומות נוספות של שאר רוח, ולמעשה הם אינם רק תנאים מקדימים לקבלת התורה, אלא הם התורה עצמה, שכל עניינה לצרוף ולזקק את האדם ואת החברה.

ברוח זו כתובה מסכת אבות, אוסף דברי המוסר והחוכמה היהודי המפורסם ביותר. במסכת אבות ניתן למצוא את שורשיו של כל רעיון מוסרי המובא בכתביה השונים של המסורת היהודית. לפיכך עיון במסכת זו דומה ללימוד יסודות המחשבה המוסרית היהודית לדורותיה, לימוד שלא נס לחו גם לאחר אלפי שנים.

 

אודות הקדמת הרמב"ם למסכת אבות

חיבה גדולה ויתרה גילו למסכת אבות גדולי התורה בכל הדורות ועטרוה במאות פירושים. הרמב"ם עצר מפירושו השוטף למשנה כדי להקדים הקדמה בשלושה מקומות בלבד- לפני התחלת הפירוש למשנה, לפני התחלת הפירוש לפרק חלק ולפני הפירוש למסכת אבות. הקדמה זו מהווה יסוד ובסיס לאמונת ישראל ועיקרי אמונה תלויים בה. מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם של הרב שילת היא המהדורה המעמיקה והמדויקת ביותר להפגש עם הקדמה חשובה ויסודית זו של הרמב"ם.

ספר לחברים על הספר 'מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם'

מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם תמונה שניה- הספר מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם

מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם

הוסף למדף מחיר: 58 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "מסכת אבות עם פירוש הרמב"ם", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
שמע בני ב

שמע בני ב

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום