מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

רופא הנפשות - לרמב"ם

   הוצאת ספריית חווה

הספר רופא הנפשות - לרמב"ם, היינו לקט דברי אמונה ומוסר מהכתבים הרפואיים לרמב"ם, בתוספת פירוש מאת הרב שלמה אבינר. כריכה רכה 297 ע"מ.

 

תוכן הספר רופא הנפשות - לרמב"ם

הספר רופא הנפשות מכיל כתבים רפואיים עם דברי אמונה, והדרכה ללימוד וחיזוק הנפש מאת רבי משה בן מיימון. הרב אבינר מביא בספרו רופא הנפשות לרמב"ם פירוש והסבר לאימוץ אותם דרכים נפלאות מתוך כתביו הגבוהים של הרמב"ם ברופא הנפשות.

 

אודות מחבר הספר רופא הנפשות - לרמב"ם הרב שלמה אבינר 

הרב שלמה חיים הכהן אבינר, הוא רבה של שכונה א' ביישוב בית-אל, וראש ישיבת עטרת ירושלים בירושלים. מהרבנים הבולטים בציונות הדתית. נודע בספרים רבים שיצאו לאור על פי שיעוריו.

שלמה אבינר נולד כשלמה לנגנאואר בשנת תש"ג (1943) בעיר ליון שבצרפת, תחת שלטון הנאצים. הוריו והוא כתינוק נאלצו, בדומה לרבים מן היהודים שהתגוררו בצרפת, להתחבא תחת זהות בדויה כדי להינצל משליחתם למחנות ההשמדה. סבו מצד אמו, הרב מאיר לוי פלאם, היה ממקימי ארגון "בני עקיבא" בצרפת לאחר השואה, ומצאצאי המגיד מלוצק, שעל שמו נקרא שלמה אבינר.

עלייתו לארץ של הרב שלמה אבינר

בשנת 1966,  בהיותו בן 23, עזב את צרפת בהשאירו מאחור את כל משפחתו. יחד עם גרעין בני עקיבא עלה לקיבוץ שדה אליהו שבעמק בית שאן. בכך החליט ליישם את הרעיון של חיי העבודה והחקלאות בארץ. גם כרב הוא ממשיך לעודד צורת חיים זו, כדרך לביטוי הקשר העמוק אל הארץ. מאוחר יותר עלו בעקבותיו כל בני משפחתו. אחיו, הרב אלישע אבינר, מכהן כר"מ בישיבת ברכת משה במעלה אדומים.

למד בישיבת מרכז הרב, שבראשות הרב צבי יהודה קוק. לאחר מספר שנים,  עבר ללמוד בישיבה בחברון. בהוראת הרב צבי יהודה הוא ערך חוברות של שיחותיו, שהפכו מאוחר יותר לספרים בשם "שיחות הרב צבי יהודה"‏

בשנת 1981, עבר לשמש כרב היישוב בית אל (כ-4 שנים לאחר הקמתו), תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום. 

ספרי הרב שלמה אבינר 

ספרי הרב שלמה אבינר עוסקים במגוון נושאים כגון: אמונה, מוסר, תפילה, פירושים לכתבי גדולי ישראל, משפחה זוגיות ועוד', גם על כתבי הרמב"ם ביניהם הספר רופא הנפשות - לרמב"ם. להלן לינק לספרי הרב אבינר.

ספר לחברים על הספר 'רופא הנפשות - לרמב"ם'

לקוחות שרכשו את הספר "רופא הנפשות - לרמב"ם", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום