מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שחקי ארץ - שלום, עם, אדמה

   הוצאת ידיעות ספרים

שחקי ארץ - שלום, עם, אדמה

הרב מנחם פרומן

הרב מנחם פרומן, יהודי בעל תעצומות נפש מופלאות וחירות מחשבתית שאין כדוגמתה, היה איש של חופש ושל מפגש בלתי-אמצעי. כמות הכתבים שפרסם בימי חייו לא היתה רבה, בוודאי בהשוואה לעוצמה הרוחנית, לעושר הרעיונות, למקוריות המחשבה ולגודל החזון שפיעמו בו. זו הסיבה ששנים רבות עברו מאז נאות לכנס את כתביו ועד שיצא ספרו לאור.

שֹחקי ארץ הוא אוסף ראשון מכתבי הרב מנחם פרומן, המביעים את תפיסת העולם הפוליטית והחברתית שלו. המאמרים שנכללו בספר עוסקים בקונפליקט הדתי-חילוני, בשאלות של מדינה וחברה, ציונות ופוסט-ציונות, ותפקידה של המדינה בחייו של העם. את הספר חותם דיון בנושא החשוב והרדיקלי ביותר בהגותו, זה שהביא לו את עיקר פרסומו בציבור הרחב וזה שהיה הקרוב ביותר ללבו, נושא השלום. דיון זה מציג מזוויות מגוונות את עמדתו המורכבת ופורצת הדרך ביחס למושג שלום ובאופן קונקרטי – שלום בין ישראלים לפלסטינים ובין יהודים למוסלמים, אשר ייבנה על אדני הקשר הרוחני והתרבותי העמוק בין שתי הדתות המונותיאיסטיות ובין שני בניו של אברהם ויהווה גשר לשלום בין העולם המוסלמי לעולם המערבי.


הרב מנחם פרומן

הרב מנחם פרומן היה רבו של היישוב תקוע, משורר ופעיל שלום. לימד חסידות וקבלה בישיבת תקוע ובישיבת עתניאל. בשנת 1996 זכה בפרס "אבי חי" על פועלו לקירוב לבבות בין המחנות השונים בחברה הישראלית. נודע ברעיונותיו המקוריים, שיש האומרים כי הקדימו את זמנם.

ספר לחברים על הספר 'שחקי ארץ - שלום, עם, אדמה'

שחקי ארץ - שלום, עם, אדמה
לחץ על התמונה להגדלה

שחקי ארץ - שלום, עם, אדמה

הוסף למדף מחיר: 49 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "שחקי ארץ - שלום, עם, אדמה", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום