מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שיבת ציון נס לעמים

היווצרות החברה הישראלית ותחיית ארצנו מזוית חדשה ומרעננת

בקיאותו העמוקה והרחבה במכמני תרבות העולם ובתרבות ישראל בפרט, הוא מעלה בבהירות רבה את מיטב ערכי האנושות ומנתח את שיטתם.

אמנם תרומתו העיקרית היא חברתית. כבן לעולם נוצרי אירופאי שהפך לבן העולם היהודי בעטיה של השואה, חי הוא את אותה המורכבות האוניברסלית שבמרקם האומות ושואף הוא לאחדם על ידי השלמתם ההדדית - וירושלים בתווך.

בפרט עוסק הוא בסוגיה המסובת של היווצרות החברה הישראלית בחייה המתחדשים במדינת ישראל.

גם פה, כמעמיק ובקי, איננו מתסגר בנאמונתו לאחת המחנות, אלא מבקר בחריפות את הטוב ואת המעוות המופיעים בשמאל כמו בימין וכמו באורטודוקסיה, ומציע הדרך לאחדם ללא שלילת שונותם.

אותה אחדות היא פרי של מציאות משותפת פנימית המתעלה מעל פלגים שמבחנה. היא נותנת מקום - בעושר גווניה - לכל אותם הזרמים הפורצים בחברתנו.

מחברנו, הרב ד"ר אברהם לבני, באומנות ובבהירות, מצייר אותם אידאלים נישאים שאליהם שואפת האנושות וכל דורשי האמת, היושר, הטוב והיפה אשר בכל אומה.

האמונה העמוקה של תורת ישראל ונביאיו הנצחיים תשיב לאנושות כולה את הודה, ובכוחה להשכין שלום בעמנו, ויתקיים בו ברכת אברהם " ונברכו בך כל משפחות האדמה".

תרגם והוסיף הערות ומראי מקומות - הרב אורי שרקי. עם הקדמה מאת הרב אברהם יהושע צוקרמן.

הרב ד"ר אברהם לבני נולד בשנת 1925 בצרפת למשפחת נוצרים אדוקים ולמד טיאולוגיה ופילוסופיה בסורבון בפריז. מלחמת העולם השניה והשואה דחפוהו לחקור את שרשי משבר התרבות המערבית. משאו הרוחני הביאו בסופו של דבר אל עם ישראל - ארצו ודברו.

בספרו זה, פרי העמקה של שנים במשנתם של הוגי יהדות הדורות, ובפרט בזו של הרב קוק, בא לידי ביטוי השקפתו האוניברסלית הרחבה, הרואה בתחיה הלאומית של עם ישראל המפתח לגאולת העולם.

נפטר בשנת 1986 בירושלים והוא בן שישים שנה והוא בעלה של נלי ואביו של מיכאל.

ספר לחברים על הספר 'שיבת ציון נס לעמים'

לקוחות שרכשו את הספר "שיבת ציון נס לעמים", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום