ספרי קודש - המדף היהודי
מוקד הזמנות: 03-5531443

הוצאת אור עציון

"המכון התורני לחקר כתבי יד אור עציון שם לו למטרה להיות מנוף ליצירה תורנית, להגדלת תורת ארץ ישראל במלוא משמעותה הרחבה והמקיפה, ולהעשרת אוצר הספרים היהודי בהוצאה לאור של יצירות תורניות ייחודיות. המכון פועל במסגרת הישיבה הגבוהה "אור עציון", שבראשה עומד הרב חיים דרוקמן שליט"א, המכהן כנשיא המכון, ובראשה עומד הרב שלום קליין שליט"א.

מספרי ההוצאה: הספר "ארחות חיים", לרבינו אהרן הכהן מלוניל, והלכות פסח כולל הגדה של פסח. ספר "האור זרוע", שו"ת מענה אליהו לאדר"ת זצ"ל, ספרי "השפת אמת" על התורה והמועדים לר' יהודה אריה לייב זצוק"ל מגור (ב- 10 כרכים), ספרי הרב יהושע בכרך זצ"ל, הרב אלימלך בר שאול זצ"ל, הרב משה צבי נריה זצ"ל, הרב יהושע הגר- לאו שליט"א, חוברת בשם "זהב במשכיות כסף" על מסכת סנהדרין, הספר "עד עלות השחר", ועוד...

לספרי אור עציון לחץ כאן

ארטסקרול ArtScroll

Artscroll - מותג ספרי הקודש האמריקאי הותיק של הוצאת מסורה בע"מ, המבוססת בברוקלין, ניו יורק. ניתן להשיג אצלנו כל ספרי הקודש של ארטסקרול - גם אלו שלא מופיעים באתר. 

Artscroll מוציאה לאור ספרים במגוון נושאים יהודים. הידוע ביותר הוא כנראה סידור עברית-אנגלית מבוארת (The ArtScroll Siddur), סדרת תלמוד בבלי שוטנשטיין, ותרגומים שונים של התנ"ך והמפרשים הקלאסיים - כולם זכו להצלחה גדולה. פרסומים אחרים כוללים עבודות על המשפט היהודי, רומנים ויצירות עובדתיות המבוססות על ההיסטוריה של עם ישראל, ואפילו ספרי בישול כשרים.

לספרי ארטסקרול ArtScroll לחץ כאן

ברזני

ברזני ובנו בע"מ הינה הוצאת ספרי קודש וסיטונאית ספרי קודש ותשמישי קדושה בארץ ובעולם. להוצאת ברזני יש מוניטין של מעל 50 שנה ותוכלו למצוא בה מגוון גדול של ספרי קודש מכל התחומים, תורה, קבלה, מוסר וכו'. 

לספרי ברזני לחץ כאן

דברי שיר

דברי שיר הינה רשת חנויות ודוכנים המשווקים תרבות יהודית, בעיקר מוסיקה וספרות יהודית, בכל רחבי הארץ. כמו כן משלבת הרשת גם הפקה והוצאה לאור של ספרים בעלי אופי רוחני-חסידי ויוזמת ומעורבת בקידום פרוייקטים תרבותיים-יהודיים רבים. דברי שיר הוקמה לפני חמש שנים, ע"י שני מחנכים בוגרי ישיבת ההסדר החסידית ברמת גן. 

אומנים ידועים יוצגו ושווקו עד כה על ידה כמו, שולי רנד, חיליק פרנק, סיני תור, ספרי הרב שלמה קרליבך ואחרים.

לספרי דברי שיר לחץ כאן

ספריית חוה

"ספריית חוה", בית ההוצאה לאור של הרב שלמה אבינר, רב היישוב בית אל, וראש ישיבת "עטרת כהנים". הספרייה מוציאה את כל ספרי הרב אבינר, שיחות הרב צבי-יהודה, ועוד

לספרי חוה בית אל לחץ כאן

הוצאת חוסן ישועות

חוסן ישועות שעל-יד ישיבת "הר המור" מוציאה לאור את תורתם של רבני הישיבה, המבררים ומעמיקים במשנתם של מרן הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל ושל בנו רבנו הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל. ספרי ההוצאה עוסקים בנושאים רבים הן בעניני הכלל והן בעניני הפרט מתוך התבוננות על חזרת האומה לארצה.

לספרי חוסן ישועות לחץ כאן

הוצאת שבתי פרנקל

הוצאת שבתי פרנקל היא הוצאה לאור תורנית. ידועה במיוחד בשל מהדורת משנה תורה לרמב"ם שהוציאה.

ההוצאה נוסדה על ידי שבתי פרנקל בבני ברק בשנת ה'תש"ל לשם הוצאת ה'משנה תורה', לזכר רבי יוסף נחמיה קורניצר ורבי יוסף פרנקל (אביו של פרנקל). בהמשך הוציאה לאור גם את ספר המצוות לרמב"ם, ספר המפתח "רזא דשבתי" למסכתות בבא קמא, בבא מציעא ובבא בתרא, קיצור שולחן ערוך ועוד. 

לספרי יד שבתי פרנקל לחץ כאן

ידיעות ספרים

ידיעות ספרים הוא המותג שבו ידועה הוצאת הספרים "משכל - הוצאה לאור", שהוקמה בשנת 1995 על ידי ידיעות אחרונות וספרי חמד, והיא מהוצאות הספרים הגדולות בישראל‏. בהוצאה יצאו לאור ספריהם של סופרים ישראליים וכן ספרים מתורגמים. ידיעות ספרים נודעת גם בסדרות הספרים שלה. במדף היהודי יימכרו כל ספרי היהדות של הוצאת ידיעות ספרים.

לספרי ידיעות ספרים לחץ כאן

פלדהיים - יפה נוף

הוצאת פלדהיים (אנגלית: Feldheim Publishers) היא הוצאת ספרים חרדית שמרכזה בירושלים, ולה מרכז הפצה בניו יורק. במסגרת ההוצאה יוצאים לאור ספרי קודש, ספרי ילדים העוסקים ברבנים או בגיבורים דתיים, ספרי קומיקס, ספרי בריאות ותזונה על פי היהדות ועוד. להוצאת פלדהיים רשת של חנויות ספרים, שבהן נמכרים ספרי ההוצאה וספרים של הוצאות אחרות. ההוצאה נוסדה ב-1939 בניו יורק על ידי פיליפ פלדהיים, נוהלה בידי בנו יעקב ולאחר מכן על ידי נכדו, מנדי פלדהיים. לפני כשנה וחצי רכשה אותה הוצאת הספרים יפה נוף.

לספרי יפה נוף פלדהיים לחץ כאן

הוצאת לשם

הוצאת לשם מוציאה לאור ספרי הלכה איכותיים. שולחן ערוך הבהיר בהוצאת לשם הוא סט השולחן ערוך הנמכר ביותר כיום- בזכות העריכה הנוחה והשמירה על מיקום המפרשים בעמוד המקלה על הלימוד וזיכרונו. בהוצאת לשם יוצא לאור גם סט 'משנה ברורה' וגם הוא נחשב הסט הנמכר והמוכר ביותר כיום בשוק.

לספרי לשם - הבהיר לחץ כאן
מוסד הרב קוק

מוסד הרב קוק

במשך שנות קיומו הוציא “מוסד הרב קוק” למעלה מ-2000 ספרים בכל מקצועות היהדות, ספרים שהפכו לנכסי צאן ברזל לארון הספרים היהודי וכמעט ואין ספריה ביתית שאין בה מספרי “מוסד הרב קוק“. בין הספרים הרבים ראוי לציין את המפעלים הגדולים: מקראות גדולות “תורת חיים” פירושי הראשונים על חמשה חומשי תורה 7 כרכים, “דעת מקרא” פירוש מדעי תורני לנ”ך 30 כרכים, כתבי הרמב”ם: “רמב”ם לעם” 20 כרכים, “פירוש המשנה” 3 כרכים, “כתבים רפואיים” 4 כרכים, “אגרות הרמב”ם”, “ספר המצוות”, “ילקוט שמעוני”, “חידושי הריטב”א” על הש”ס 20 כרכים, “חידושי הרשב”א” על ש”ס 17 כרכים, “חידושי הר”ן” על הש”ס 8 כרכים, “תוספות הרא”ש” על הש”ס 8 כרכים, כל כתבי הראי”ה קוק זצ”ל 19 כרכים, “ערוך השלחן העתיד” 8 כרכים, כתבי הרב הרצוג ועוד.

לספרי מוסד הרב קוק לחץ כאן

מכון הרצי"ה

מכון הרצי"ה נוסד בשנת תשמ"ב (1982) לאחר פטירתו של מרן רה"י הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל, כדי להמשיך את המפעל הגדול שיסד במשך חייו, של הוצאתם לאור של כתבי הרא"יה קוק זצ"ל, הרב הראשי לא"י וראש הישיבה.

המכון מתנהל ע"י הרב בן ציון שפירא שליט"א ועד היום הוציא לאור למעלה משלושים ספרים של כתבי הראי"ה ושל רבני וראשי הישיבה. ביניהם: סדרת ספרי 'עין אי"ה' - ביאור של מרן הרב קוק זצ"ל על אגדות הש"ס, סדרת ספרי 'מאורות הראי"ה' - דרשות למועדים, 'אגרות לראי"ה' - אגרות של גדולי ישראל למרן הראי"ה, 'אגרות הראי"ה' ח"ד, ספרי 'תורת הלוי' - חידושים על מסכת כתובות ועל ספר החינוך מאת הרב מרדכי פרום זצ"ל, שו"ת 'מנחת אברהם' של מרן הרב אברהם שפירא זצ"ל ועוד ועוד...

לספרי מכון הרב צבי יהודה לחץ כאן

מכון ירושלים

מכון ירושלים נוסד בירושלים בשנת תשכ"ח. המכון מוכר כאחד מגדולי מכוני המחקר התורניים וכבית יוצר גדול של יצירה התורנית בדורנו. בין כותלי המכון עוסקים תלמידי חכמים וחוקרים רבים בעריכתם וההדרתם של ספרי היסוד של הספרות התורנית ובהוצאה לאור של כתבי יד מחכמי ישראל לדורותיהם.

במסגרותיו השונות של מכון ירושלים הופיעו עד הלום מאות רבות של ספרים בכל בכל מקצועות התורה: ספרי ראשונים ואחרונים, ספרי פרשנות על התורה ועל התלמוד, ספרי הלכה ומנהג וספרות שאלות ותשובות, ספרי מחשבה והשקפה, היסטוריה ומחקר, אסופות וכתבי עת. רבים מספרי המכון הפכו לנכסי צאן ברזל וללחם חוקם של לומדי התורה ואוהביה.

לספרי מכון ירושלים לחץ כאן

מעמק חברון

הוצאת הספרים "מעמק חברון" שעל ידי ישיבת "שבי חברון" קמה כדי להוציא אל האור ולהפיץ לציבור הרחב את תורתם של רבותינו, הצומחת ומתפתחת בעיר האבות מתוך החיבור החי אל אבות האומה.

רבני הישיבה יונקים את משנתם מן התורה הגואלת מבית מדרשם של מרן הראי"ה קוק זצ"ל ובנו רבנו הרב צבי יהודה קוק זצ"ל ותלמידיהם.

לספרי מעמק חברון לחץ כאן

מתוק מדבש

מרכז "מתוק מדבש" מייסודו של הגאון הצדיק המקובל רבי דניאל פריש בעל "מתוק מדבש", שהאיר את שמי העולם בחיבורו הנורא על ספר הזוהר הקדוש פועל ללא הרף ומוציא ספרים רבים בתורת הקבלה.

לספרי מתוק מדבש לחץ כאן

ספרי הר ברכה

הוצאת מכון הר ברכה מעשירה את מדף הספרים היהודי בספרות תורנית איכותית. סט פניני הלכה של הרב אליעזר מלמד הופך עם השנים לספר ההלכה הבסיסי והנלמד ביותר לנוער ומבוגרים. ההוצאה הוציאה גם את ספרי רב צדוק הכהן מלובלין, ועוד...

לספרי ספרי הר ברכה לחץ כאן
הוצאת הספרים עוז והדר

הוצאת הספרים עוז והדר

הוצאת הספרים עוז והדר שינתה את פני לימוד התורה בדורנו ולדורות הבאים. הרה"ג רבי יהושע לייפר שליט"א דיין ומו"ץ במאנסי הוא בעל החזון, שקרם עור וגידים לפני כעשרים שנה. חזונו היה ליצור מרכבת תורה משוכללת ממיטב הטכנולוגיה והאמצעים הקיימים בדורנו, ולרתום לה צוות אדיר של מיטב תלמידי החכמים בדורנו. מכונה זו עמלה על הגהת וזיקוק כל נוסח התלמוד והמפרשים של ש"ס וילנא, בדיוק והעמקה שיטתיים כפי שהתורה מעולם לא ידעה. כתבי-יד קמאיים ודפוסים ראשונים (המגיעים ממחוזות רחוקים רבים הרבה מעבר לתחנה האחרונה של התלמוד– וילנא) עזרו לאתר רבבות טעויות, ומופיעים במהדורת הוצאת 'עוז והדר' רבבות הגהות וציונים המעטרים את התלמוד ומפרשיו. 

לספרי עוז והדר לחץ כאן
קורן

קורן

הוצאת קורן נוסדה בירושלים בשנת תשכ"ב, על ידי מר אליהו קורן במטרה להוציא לאור את תנ"ך קורן. לנגד עיניו עמדו שלושת העקרונות אשר ינחו אותו ואת צוותו לאורך השנים: 'הידור', 'דיוק' ו'מסורת'.

חמישים שנה אחרי הקמתה, הוצאת קורן ירושלים נושאת עיניה לעתיד ומתחדשת במגוון תחומים: מהדורה של התלמוד, סידורים ומחזורים, מגילות והגדות זוכים למהדורות חדשות בעברית ובשפות אחרות. לאחרונה בית ההוצאה פרש את חסותו על מהדורת התלמוד הבבלי עם ביאורו העברי העדכני של אחד מגדולי תלמידי החכמים בדורנו הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ). הוצאת קורן אף מוציאה לאור כתבי הגות והלכה של רבנים מובילים, וספרי עיון ומחשבה של הוגים, חוקרים וסופרים במסגרת סדרת הספרים "ספרי מגיד" ו"טובי עיון".

לספרי קורן לחץ כאן

ראש יהודי

ראש יהודי היא עמותה שמטרתה העמקת הזהות היהודית. הארגון פועל ברוח הציונות הדתית. לתנועה סניף מרכזי בתל אביב וסניפים נוספים בישראל והחשוב שבהם בירושלים שבו יוצאים לאור רוב הספרים שהוצאת העמותה. הארגון מוציא לאור ספרים וספרונים רבים, בעיקר של כתבי הרב קוק, בתוספת פירושים וביאורים נוחים ובהירים המותאמים לציבור הרחב. הביאורים לכתבי הראי"ה נכתבו בעיקר בידי הרב יובל פרוינד שכתב גם חיבורים נוספים בהוצאת ראש יהודי. הפצת ראש יהודי מוציאה לאור גם חיבורי קומיקס לילדים שנכתבו ואוירו בידי נתנאל אפשטיין, ונצבעו ונערכו בידי בת-אל אפשטיין, ובראשם סדרת "הגיע הזמן".

לספרי ראש יהודי לחץ כאן