ספרי קודש - המדף היהודי
מוקד הזמנות: 03-5531443

משנה תורה לרמב"ם קטן החדש- פרנקל

הוצאת יד שבתאי - פרנקל

משנה תורה לרמב"ם קטן החדש-הוצאת פרנקל

משנה תורה לרמב"ם קטן, 18X25 ס"מ,  16 כרכים,  כולל ספר המפתח , בהוצאת יד שבתי - פרנקל, הוצאה מהודרת ומוגהת בעל תוספות רבות, כולל המפתח, המהדורה המבוקשת ביותר של היד החזקה לרמב"ם. משיבושים תחת ההיסטוריה, וכולל השמטות מה הצנזורה.  

כולל תוספות יחודיות:

  • ספר המפתח - מפתח מקיף של אלפי ספרים העוסקים בפירוש וביאור הרמב"ם והפניות אליהם מכל הלכה ברמב"ם.
  • מקורות וציונים - המקורות של הרמב"ם מכל ספרות חז"ל והגאונים. נדפס בצד כל הלכה.
  • ילקוט שינויי סגנוןאות - מביא את שינויי הנוסחות האחריים ברמב"ם ונושאי כליו. נדפס על הדף.
  • ספר הליקוטים - ליקוטי פירושים על הרמב"ם.

 

אודות חשיבות ספר המפתח 

'ספר המפתח' נודע בקרב לומדי התורה בחשיבותו העצומה לעיון בדברי הרמב"ם. למי שלומד את הרמב"ם 'על סוגיות' ורוצבה לעיין בדעתו ובפירושיו בנושאים מסויימים, ולא רק להשיג בקיאות בסיסית ברמב"ם, חייב את ספר המפתח לצורך כך. ספר המפתח פשוט מפנה למקורות נוספים ובכך מבאר, מרחיב ומעמיק את הסוגיה. על כן משנה תורה לרמב"ם של הוצאת שבתאי פרנקל נחשבת למהדורה הנפוצה ביותר בין יושבי בית המדרש.

 

אודות משנה תורה לרמב"ם

תורה משנה שעת ביצוע להרמב"ם  הוא  חיבור הלכתי  מונומנטלי שכתב ה רמב"ם  בגיל שלושים ושתיים. משנה תורה (ידוע כם בשם "היד החזקה") הוא גולת הכותרת של כתביו של הרמב"ם, והוא אחת היצירות המקיפות, המסודרות והמשפיעות ביותר של ההלכה בפרט, וה תורה שבעל פה  בכלל, תולדות בכל  העם היהודי . החיבור מצטיין בסדר קפדני שלא היה אופייני עד לתקופת כתיבתו, והרמב"ם יוצר בו קיטלוג חדשני של כל ההלכה. החיבור פסקני ואינו מותיר מקום לדיונים, כולל אין בו מקורות הלכתיים לפסקים המיגדים בו-עובדה זו הביאה כמה תלמידי חכמים לחבר חיבורים אודות מקורותיו המשכירים של הרמב"ם לפסקיו. בנוסף לחיבורים אלה הנחקרים ביותר, הם על ידי החכמים המסורתיים היו על ידי חוקרים מודרניים. 

ספר לחברים על הספר 'משנה תורה לרמב"ם קטן החדש- פרנקל'

לקוחות שרכשו את הספר "משנה תורה לרמב"ם קטן החדש- פרנקל",
התעניינו גם בספרים הבאים:

אזל מהמלאי
510 ₪
אזל מהמלאי