מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

במרחקים יזכרוני

   הוצאת ספרית חוה בית-אל

הספר במרחקים יזכרוני - יחס לבנים ובנות המתרחקים מהתורה על פי מרן הרב קוק. מרן הרב קוק כתב מאמרים רבים עיוניים כלליים לגבי הבנת הדור הצעיר והמתרחק והיחס אליו. אגרותיו הן שימוש תלמידי חכמים, כלומר הדרכות מעשיות. לכן יש כאן בספר במרחקים יזכרוני רצף של אגרות בנושא בצירוף בירורים. וכן צורפו עוד שני מאמרים בנדון. 

אודות מחבר במרחקים יזכרוני - הרב אבינר

רב היישוב בית אל, וראש ישיבת עטרת כהנים. הרב אבינר, כבן 70, יליד צרפת. היה חבר בני עקיבא ומדריך בה וכן חבר הנהלת התנועה בצרפת. בגיל ההתבגרות, למד באוניברסיטה מדעים מדוייקים ביניהם מתמתיקה, פיסיקה והנדסת חשמל. הרב עלה לארץ יחד עם גרעין של בני עקיבא בגיל 23. בהגיעו, התיישב בקיבוץ שדה אליהו, תוך רצונו ליישם את אידאל חיי העבודה בארץ ישראל. בצבא שירת כלוחם, והשתתף במלחמות ששת הימים ויום כיפור והגיע לדרגת סגן. 

הרב אבינר למד בישיבת מרכז הרב, שם גם פגש את רבינו, הרב צבי יהודה קוק שהפך לרבו, ולאחר מספר שנים, בשנת תשל"א, כיהן כרב הקיבוץ "לביא" שבגליל. עם זאת, המשיך לעבוד במשק מחצית מהיום, כהזדהות עם האידאל של עבודת הארץ. בשנת תשל"ז עבר למושב "קשת" ברמת הגולן, לשמש כרב היישוב. בשנת תשמ"א, עבר לשמש כרב היישוב בית אל (כ-4 שנים לאחר הקמתו), תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום. בשנת תשמ"ג הקים את ישיבת עטרת כהנים ועמד בראשה. הישיבה ממוקמת בעיר העתיקה בירושלים ולומדים בה כ-200 תלמידים במספר מסלולי לימוד. במסגרת הישיבה יזם הרב אבינר הוצאת חוברת חודשית, בה מאמרים בתחומי מחשבה והלכה, בשם "עיטורי כהנים", הוא מפרסם בה באופן קבוע תשובות קצרות שלו, ושיחות של הר צבי יהודה שנערכו על ידו. 

הרב אבינר הוציא לאור למעלה ממאה וחמישים ספרים. ספרי הרב אבינר יוצאים לאור בהוצאת "ספריית חווה" בבית אל. הם עוסקים בנושאים מגוונים ופונים לקהלי יעד מגוונים, הן בגילאים (ילדים, נערים, לקראת נישואים ומבוגרים), והן ברמות דתיות שונות (מסורתיים, דתיים ובחורי ישיבות). חלק מספריו נערכו מתוך שיעורים מוקלטים שנתן הרב, כך גם הספר במרחקים יזכרוני העוסק ביחס לבנים ובנות המתרחקים מהתורה על פי מרן הרב קוק.

 

ספר לחברים על הספר 'במרחקים יזכרוני'

לקוחות שרכשו את הספר "במרחקים יזכרוני", התעניינו גם בספרים הבאים:

יוצר אור

יוצר אור

הוסף למדף מחיר: 110 ₪
הצמחונות

הצמחונות

הוסף למדף מחיר: 39 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום