מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

והלכת בדרכיו

   הוצאת ספרית חוה בית-אל

הספר והלכת בדרכיו - שכתוב שיעורים שניתנו מפי הרב אבינר בנושא בניין המידות. הספר "והלכת בדרכיו" עוסק בעניינים שונים הנוגעים לבנין המידות - אהבה, ענוה, שמחה, גבורה, אמת, חנופה צניעות ועוד. 542 עמודים.

תוכן הספר והלכת בדרכיו

הגאון מוילנא אמר: "כל עבודת המידות תלויה בתיקון המידות" והרב צבי יהודה הכהן קוק שינן הלוך וחזור שמידות טובות הן מהותו של עם ישראל ויסוד כל התורה כולה.
פעם בא אדם אחד אל הרב צבי יהודה ואמר לו: "אני רוצה לתקן את עם ישראל. איך מתקנים ? "
במקום לענות לו, שפך הרב כוס מים לתוך הכוס שלו. הוא המשיך לשפוך, והכוס עבר את גדותיו. אמר התלמיד "הבנתי!" והלך. אדם הרוצה לתקן אחרים צריך להתמלא בעצמו, וכשיהיה מלא, תשפך השפעתו על אחרים באופן טבעי.
בסגנונו המיוחד, תוך הבאת דוגמאות מחיי המעשה וספורים מגדולי ישראל בכלל ומהרב צבי יהודה בפרט מבאר הרב אבינר את המידות השונות אהבת ישראל, לימוד זכות, חסד, שמחה, כעס וכו' וסולל לנו את הדרך לתקון מידותינו.

אודות מחבר הספר והלכת בדרכיו

רב היישוב בית אל, וראש ישיבת עטרת כהנים. הרב אבינר, כבן 70, יליד צרפת. היה חבר בני עקיבא ומדריך בה וכן חבר הנהלת התנועה בצרפת. בגיל ההתבגרות, למד באוניברסיטה מדעים מדוייקים ביניהם מתמתיקה, פיסיקה והנדסת חשמל. הרב עלה לארץ יחד עם גרעין של בני עקיבא בגיל 23. בהגיעו, התיישב בקיבוץ שדה אליהו, תוך רצונו ליישם את אידאל חיי העבודה בארץ ישראל. בצבא שירת כלוחם, והשתתף במלחמות ששת הימים ויום כיפור והגיע לדרגת סגן. 

הרב אבינר למד בישיבת מרכז הרב, שם גם פגש את רבינו, הרב צבי יהודה קוק שהפך לרבו, ולאחר מספר שנים, בשנת תשל"א, כיהן כרב הקיבוץ "לביא" שבגליל. עם זאת, המשיך לעבוד במשק מחצית מהיום, כהזדהות עם האידאל של עבודת הארץ. בשנת תשל"ז עבר למושב "קשת" ברמת הגולן, לשמש כרב היישוב. בשנת תשמ"א, עבר לשמש כרב היישוב בית אל (כ-4 שנים לאחר הקמתו), תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום. בשנת תשמ"ג הקים את ישיבת עטרת כהנים ועמד בראשה. הישיבה ממוקמת בעיר העתיקה בירושלים ולומדים בה כ-200 תלמידים במספר מסלולי לימוד. במסגרת הישיבה יזם הרב אבינר הוצאת חוברת חודשית, בה מאמרים בתחומי מחשבה והלכה, בשם "עיטורי כהנים", הוא מפרסם בה באופן קבוע תשובות קצרות שלו, ושיחות של הר צבי יהודה שנערכו על ידו. 

הרב אבינר הוציא לאור למעלה ממאה וחמישים ספרים. ספריו יוצאים לאור בהוצאת "ספריית חווה" בבית אל. הם עוסקים בנושאים מגוונים ופונים לקהלי יעד מגוונים, הן בגילאים (ילדים, נערים, לקראת נישואים ומבוגרים), והן ברמות דתיות שונות (מסורתיים, דתיים ובחורי ישיבות). חלק מספריו נערכו מתוך שיעורים מוקלטים שנתן הרב. 

ספר לחברים על הספר 'והלכת בדרכיו'

לקוחות שרכשו את הספר "והלכת בדרכיו", התעניינו גם בספרים הבאים:

יוצר אור

יוצר אור

הוסף למדף מחיר: 110 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום