מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

יוצר אור

   הוצאת ספרית חוה בית-אל

הספר יוצר אור - שכתוב שיעורים שניתנו מפי הרב אבינר בנושא בירור שורשי האמונה. 2 כרכים.

תוכן הספר יוצר אור

בספר חמישה שערים: אמונה, עם ישראל, תורה, התפילה וארץ ישראל. ספר זה הינו עריכה מחודשת לספר "אשמח" ובה חוזר בתשובה פוגש את הרב שלמה אבינר לדיון מעמיק בעיקרי אמונת ישראל ותורה, ויחד, מתוך בירור מקיף ויסודי הם מגלים אורות חדשים בלימוד אמונה לדורנו. ספר יסודי המברר סוגיות רבות וחשובות באמונה, בדרך של שאלה ותשובה, קושיה ותירוץ.

 

אודות מחבר הספר יוצר אור

רב היישוב בית אל, וראש ישיבת עטרת כהנים. הרב אבינר, כבן 70, יליד צרפת. היה חבר בני עקיבא ומדריך בה וכן חבר הנהלת התנועה בצרפת. בגיל ההתבגרות, למד באוניברסיטה מדעים מדוייקים ביניהם מתמתיקה, פיסיקה והנדסת חשמל. הרב עלה לארץ יחד עם גרעין של בני עקיבא בגיל 23. בהגיעו, התיישב בקיבוץ שדה אליהו, תוך רצונו ליישם את אידאל חיי העבודה בארץ ישראל. בצבא שירת כלוחם, והשתתף במלחמות ששת הימים ויום כיפור והגיע לדרגת סגן. 

הרב אבינר למד בישיבת מרכז הרב, שם גם פגש את רבינו, הרב צבי יהודה קוק שהפך לרבו, ולאחר מספר שנים, בשנת תשל"א, כיהן כרב הקיבוץ "לביא" שבגליל. עם זאת, המשיך לעבוד במשק מחצית מהיום, כהזדהות עם האידאל של עבודת הארץ. בשנת תשל"ז עבר למושב "קשת" ברמת הגולן, לשמש כרב היישוב. בשנת תשמ"א, עבר לשמש כרב היישוב בית אל (כ-4 שנים לאחר הקמתו), תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום. בשנת תשמ"ג הקים את ישיבת עטרת כהנים ועמד בראשה. הישיבה ממוקמת בעיר העתיקה בירושלים ולומדים בה כ-200 תלמידים במספר מסלולי לימוד. במסגרת הישיבה יזם הרב אבינר הוצאת חוברת חודשית, בה מאמרים בתחומי מחשבה והלכה, בשם "עיטורי כהנים", הוא מפרסם בה באופן קבוע תשובות קצרות שלו, ושיחות של הר צבי יהודה שנערכו על ידו. 

הרב אבינר הוציא לאור למעלה ממאה וחמישים ספרים. ספריו יוצאים לאור בהוצאת "ספריית חווה" בבית אל. הם עוסקים בנושאים מגוונים ופונים לקהלי יעד מגוונים, הן בגילאים (ילדים, נערים, לקראת נישואים ומבוגרים), והן ברמות דתיות שונות (מסורתיים, דתיים ובחורי ישיבות). חלק מספריו נערכו מתוך שיעורים מוקלטים שנתן הרב. 

 

 

ספר לחברים על הספר 'יוצר אור'

לקוחות שרכשו את הספר "יוצר אור", התעניינו גם בספרים הבאים:

משיב הרוח

משיב הרוח

הוסף למדף מחיר: 58 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום