מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

קיצור שולחן ערוך מפורש -חלק ב

קיצור שולחן ערוך עם פירוש הרב אבינר- הספר הותיק והמוכר קיצור שולחן ערוך של הרב גאנצפריד עם פירושו הקולח של הרב אבינר. 

קיצור שולחן ערוך הוא ספר הלכה שחיבר הרב שלמה גאנצפריד, המתמצת את הספר 'חיי אדם' של רבי אברהם דנציג, בעצמו ספר המתמצת את השולחן ערוך (בעיקר את חלק "אורח חיים") ועוסק בהלכות היומיומיות, בתפילות, בדיני שבת וחג וכדומה. הספר הפך לאחד הספרים התורניים הפופולריים יותר, וזכה למהדורות רבות, לפירושים ולתרגום לשפות שונות. פירוש הרב אבינר לספר נוגע גם בסוגיות אקטואליות יותר ומבאר את הכתוב בצורה זורמת, נוחה ובהירה.

אודות מחבר הפרוש על קיצור שולחן ערוך - הרב אבינר

רב היישוב בית אל, וראש ישיבת עטרת כהנים. הרב אבינר, כבן 70, יליד צרפת. היה חבר בני עקיבא ומדריך בה וכן חבר הנהלת התנועה בצרפת. בגיל ההתבגרות, למד באוניברסיטה מדעים מדוייקים ביניהם מתמתיקה, פיסיקה והנדסת חשמל. הרב עלה לארץ יחד עם גרעין של בני עקיבא בגיל 23. בהגיעו, התיישב בקיבוץ שדה אליהו, תוך רצונו ליישם את אידאל חיי העבודה בארץ ישראל. בצבא שירת כלוחם, והשתתף במלחמות ששת הימים ויום כיפור והגיע לדרגת סגן. 

הרב אבינר למד בישיבת מרכז הרב, שם גם פגש את רבינו, הרב צבי יהודה קוק שהפך לרבו, ולאחר מספר שנים, בשנת תשל"א, כיהן כרב הקיבוץ "לביא" שבגליל. עם זאת, המשיך לעבוד במשק מחצית מהיום, כהזדהות עם האידאל של עבודת הארץ. בשנת תשל"ז עבר למושב "קשת" ברמת הגולן, לשמש כרב היישוב. בשנת תשמ"א, עבר לשמש כרב היישוב בית אל (כ-4 שנים לאחר הקמתו), תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום. בשנת תשמ"ג הקים את ישיבת עטרת כהנים ועמד בראשה. הישיבה ממוקמת בעיר העתיקה בירושלים ולומדים בה כ-200 תלמידים במספר מסלולי לימוד. במסגרת הישיבה יזם הרב אבינר הוצאת חוברת חודשית, בה מאמרים בתחומי מחשבה והלכה, בשם "עיטורי כהנים", הוא מפרסם בה באופן קבוע תשובות קצרות שלו, ושיחות של הר צבי יהודה שנערכו על ידו. 

הרב אבינר הוציא לאור למעלה ממאה וחמישים ספרים. ספרי הרב אבינר יוצאים לאור בהוצאת "ספריית חווה" בבית אל. הם עוסקים בנושאים מגוונים ופונים לקהלי יעד מגוונים, הן בגילאים (ילדים, נערים, לקראת נישואים ומבוגרים), והן ברמות דתיות שונות (מסורתיים, דתיים ובחורי ישיבות). חלק מספריו נערכו מתוך שיעורים מוקלטים שנתן הרב, כך גם פירוש הקיצור שולחן ערוך שלפנינו.

 

ספר לחברים על הספר 'קיצור שולחן ערוך מפורש -חלק ב'

קיצור שולחן ערוך מפורש -חלק ב
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר קיצור שולחן ערוך מפורש -חלק ב תמונה שניה- הספר קיצור שולחן ערוך מפורש -חלק ב

קיצור שולחן ערוך מפורש -חלק ב

הוסף למדף מחיר: 68 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "קיצור שולחן ערוך מפורש -חלק ב", התעניינו גם בספרים הבאים:

 מסכת אבות

מסכת אבות

הוסף למדף מחיר: 165 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום