מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שמונה פרקים לרמב"ם

   הוצאת ספרית חוה בית-אל

הספר שמונה פרקים לרמב"ם  פירוש- שכתוב שיעורים שניתנו מפי הרב אבינר בספר.

 

אודות מחבר הספר שמונה פרקים לרמב"ם -  הרב שלמה אבינר

הרב שלמה חיים הכהן אבינר, הוא רבה של שכונה א' ביישוב בית-אל, וראש ישיבת עטרת ירושלים בירושלים. מהרבנים הבולטים בציונות הדתית. נודע בספרים רבים שיצאו לאור על פי שיעוריו, בתשובות ההלכתיות הרבות שהוא עונה מדי יום.

סיפור חייו של הרב שלמה אבינר

שלמה אבינר נולד כשלמה לנגנאואר בשנת תש"ג (1943) בעיר ליון שבצרפת, תחת שלטון הנאצים. הוריו והוא כתינוק נאלצו, בדומה לרבים מן היהודים שהתגוררו בצרפת, להתחבא תחת זהות בדויה כדי להינצל משליחתם למחנות ההשמדה. סבו מצד אמו, הרב מאיר לוי פלאם, היה ממקימי ארגון "בני עקיבא" בצרפת לאחר השואה, ומצאצאי המגיד מלוצק, שעל שמו נקרא שלמה אבינר.

צעירותו היה חבר בתנועת הנוער בני עקיבא כאחד מחברי הנהלת התנועה בצרפת. ומאוחר יותר גויס לצבא הצרפתי, בו שירת כמתכנת מחשבים בחיל האוויר.

עלייתו לארץ של הרב שלמה אבינר

בשנת 1966,  בהיותו בן 23, עזב את צרפת בהשאירו מאחור את כל משפחתו. יחד עם גרעין בני עקיבא עלה לקיבוץ שדה אליהו שבעמק בית שאן. בכך החליט ליישם את הרעיון של חיי העבודה והחקלאות בארץ. גם כרב הוא ממשיך לעודד צורת חיים זו, כדרך לביטוי הקשר העמוק אל הארץ. מאוחר יותר עלו בעקבותיו כל בני משפחתו. אחיו, הרב אלישע אבינר, מכהן כר"מ בישיבת ברכת משה במעלה אדומים.

בשנת 1967 התגייס לצה"ל ושֵרת בחיל רגלים. במלחמת ששת הימים לחם בחזית הדרומית ובמלחמת יום הכיפורים לחם בגבול הצפון. בצה"ל הגיע לדרגת סגן.

הלך ללמוד בישיבת מרכז הרב, שבראשות הרב צבי יהודה קוק. לאחר מספר שנים, כאשר חודש היישוב היהודי בחברון, עבר ללמוד בישיבה שם. בחברון פגש את מי שלימים תהיה אשתו. גם כשלמד בחברון, וגם בשנים מאוחרות יותר שבהן כיהן כרב בצפון הארץ, המשיך להגיע לשיעורים בישיבת מרכז הרב, ושמר על קשר רצוף עם הרב צבי יהודה קוק. בהוראת הרב צבי יהודה הוא ערך חוברות של שיחותיו, שהפכו מאוחר יותר לספרים בשם "שיחות הרב צבי יהודה"‏

בשנת 1971, לאחר שקיבל את הסמכתו לרבנות, מאת הרבנים הראשיים הרב שלמה גורן והרב עובדיה יוסף, על פי המלצה של הרב צבי יהודה קוק, החל לכהן כרב הקיבוץ לביא בגליל התחתון. 

בשנת 1977, מתוך הכרה "בהכרח להזרים דם חדש", עזב הרב אבינר את הקיבוץ ועבר למושב קשת ברמת הגולן, שם התמנה לרב היישוב. בשנת 1981, עבר לשמש כרב היישוב בית אל (כ-4 שנים לאחר הקמתו), תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום. 

שמונה פרקים לרמב"ם - ניתוח נפש האדם עם פירוש של הרב אבינר

לחץ כאן לרשימת  ספריי הרב שלמה אבינר 

 

 

ספר לחברים על הספר 'שמונה פרקים לרמב"ם'

לקוחות שרכשו את הספר "שמונה פרקים לרמב"ם", התעניינו גם בספרים הבאים:

חינוך באהבה א'

חינוך באהבה א'

הוסף למדף מחיר: 59 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום