מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

צדיק באמונתו יחיה

   הוצאת בניין התורה

הספר צדיק באמונתו יחיה  - על הגישה ללימוד תורה, מאת הרב צבי ישראל טאו בעריכת נתנאל אלישיב בשנת תשס"ד

הרב טאו מבקר את לימוד ה'תורה בגובה העיניים' בשיטת ביקורת המקרא האוניברסיטאית במכונים להכשרת מורים שצמודים לישיבות ההסדר, שיטת לימוד שלדעת הרב מובילה גורם לכפירה.  

אודות הרב צבי ישראל טאו - מחבר צדיק באמונתו יחיה

הרב צבי ישראל טאו הוא נשיא ישיבת הר המור ומחשובי הרבנים בציבור הדתי לאומי. אחד הבולטים והמשפיעים בזרם ה"ממלכתי". מנהיג רוחני של ישיבות הקו הצועדות בדרכו. הרב טאו מוביל את הגישה שגם כיום יש לדבוק ללא פשרות בתורת הרב קוק ובנו הרצי"ה. 

הרב טאו התפרסם בהתנגדותו לשיטת "לימוד התנ"ך בגובה העיניים", שבה מייחסים מניעים אנושיים רגילים לגיבורי התנ"ך. הוא הביע התנגדות לשיטת הרבדים בלימוד התלמוד. כמו כן ביקר בחריפות הכנסת אספקטים של ביקורת המקרא אל תוכנית הלימודים של התנ"ך בחלק מישיבות ההסדר, בין השאר בטענה שהאיחוד האירופי מממן תוכניות לימודים אלו, במסגרת התוכנית להחדרת ערכי דמוקרטיזציה אל החברה הישראלית. הספר צדיק באמונתו יחיה חובר מתוך שיעורים שניתנו בנושא זה.

הוא תומך בכך שללימודי חול לא יוקדש זמן רב בגיל צעיר. מנחה את תלמידיו להימנע מצריכת תקשורת ותרבות חילונית נמוכה, אולם אינו מתנגד להשכלה כללית בגיל מאוחר. לרב טאו עצמו ידע כללי רחב; הוא מתמצא בפילוסופיה העתיקה והחדשה ושולט בכמה שפות.

 

 

 

 

 

ספר לחברים על הספר 'צדיק באמונתו יחיה'

לקוחות שרכשו את הספר "צדיק באמונתו יחיה", התעניינו גם בספרים הבאים:

לאמונת עתנו ב'

לאמונת עתנו ב'

הוסף למדף מחיר: 58 ₪
סולו המסילה

סולו המסילה

הוסף למדף מחיר: 32 ₪
לאמונת עתנו ה'

לאמונת עתנו ה'

הוסף למדף מחיר: 58 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום