מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אדר היקר ועקבי הצאן

   הוצאת מוסד הרב קוק

הספר אדר היקר ועקבי הצאן, הוא אחד מסדרת ספרי הראי"ה קוק, המשלב שני ספרים שנכתבו בזמנים שונים לספר אחד אדר היקר ועקבי הצאן. כריכה קשה.

אודות הספר - אדר היקר ועקבי הצאן

אֶדֶר הַיְקָר הוא שם אחד מספריו המוקדמים של הרב קוק. שם הספר הוא ראשי תיבות של (הרב) אליהו דוד רבינוביץ' אשר היה חותנו של הרב קוק. מקור הביטוי "אדר היקר" הוא מספר זכריה פרק י"א, פסוק י"ג:"וַיֹּאמֶר ה' אֵלַי: 'הַשְׁלִיכֵהוּ אֶל הַיּוֹצֵר אֶדֶר הַיְקָר, אֲשֶׁר יָקַרְתִּי מֵעֲלֵיהֶם'. וָאֶקְחָה שְׁלֹשִׁים הַכֶּסֶף וָאַשְׁלִיךְ אֹתוֹ בֵּית ה' אֶל הַיּוֹצֵר." הפרק השלם בזכריה הוא משל העוסק בגאולת ה' את עמו. כמו כן, לפני המאמר הראשון בספר מצוטט פסוק מאותו פרק (פסוק ז') ודרשת חז"ל עליו.

בספר אדר היקר משרטט הרב קוק בהרחבה קווים לדמותו של חותנו, האדר"ת, תוך שהוא משלב קטעים אוטוביוגרפיים מכתבי האדר"ת, אולם רובו של הספר מוקדש לרעיונות מחשבתיים של מחברו. הספר אדר היקר ועקבי הצאן נדפס לראשונה ביפו, בשנת ה'תרס"ו (1906).

בקיץ תשכ"ז (1967), לאחר שהמהדורה הראשונה הפכה בלתי ניתנת להשגה, הדפיס מחדש בנו של הרב קוק ועורך כתביו, הרב צבי יהודה קוק, את אדר היקר כשהוא מצרף אליו כנספח עשרים איגרות פרי עטו של האדר"ת. במהדורה זו צירף הרב צבי יהודה ספר נוסף שכתב הרב קוק באותה תקופה - עקבי הצאן. הספר הכולל מאמרים בכמה תחומים, המפורסם שבהם הוא מאמר הדור בין המאמרים הנוספים המופיעים בספר - "הפחד" ו"השמחה".

ספר לחברים על הספר 'אדר היקר ועקבי הצאן'

חזר למלאי
אדר היקר ועקבי הצאן
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר אדר היקר ועקבי הצאן

אדר היקר ועקבי הצאן

הוסף למדף מחיר: 38 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "אדר היקר ועקבי הצאן", התעניינו גם בספרים הבאים:

אורות הקודש סט

אורות הקודש סט

הוסף למדף מחיר: 178 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום