מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

מוסר אביך המבואר

הספר מוסר אביך - מבואר בידי הרב חגי לונדין הינו ספר ראשון מתוך סדרת הרב קוק המבוארבספר מובא ביאור תמציתי של המילים והעניינים המוקשים בדברי הרב קוק, כך שהם ייעשו שווים יותר לכל נפש. זהו הספר הראשון בסדרה שעתידה לצאת בשנים הקרובות, ותכלול ביאור על כל תורתו של הרב קוק. 290 עמודים בכריכה קשה.

אודות מוסר אביך

הספר הראשון בסדרה הוא  מוסר אביך בו פורס הרב קוק את משנתו הייחודית בתחום מידות הנפש. הספר יצא כחמישים שנה לאחר כתיבתו - על ידי הרב צבי יהודה הכהן קוק, בנו של המחבר. בהקדמה לספר הסביר הרב קוק את הסיבה לכתיבת הספר: "נראה שאי-אפשר לצאת ידי חובה בעניין חובות הלב רק אם יסדר ספר לעצמו בלימודים הדרושים לו בזה, בין הפרטיים ואפילו הכוללים גם כן יותר יבין על ידי מה שיחדש בהם מרוחו, ומי שהוא כבר באופן זה של הדעת, שיכול להעריך מערכה שכלית בעצמו, אי-אפשר לו לבוא אל השלמות אם לא יעבוד בשכלו בזה".

בשונה מספרי מוסר אחרים ביהדות, ספר זה משמש כולו כמבוא ללימוד המוסר ולבניין הנפש. הספר מסמן את הקווים הכלליים לתיקון המידות, ומדגיש את הנקודות הראויות לתיקון, בפרט בדורנו. בדומה לספרים אחרים של הרב קוק, גם מוסר אביך מושתת על דברי קבלה, המועברים תחת ידו בצורה נגישה ובהירה יותר ללומדים.

אודות מפעל הראי"ה קוק המבואר

כמאה שנים לאחר שהעלה הרב אברהם יצחק הכהן קוק את הגותו על הכתב, זרם המתעניינים בכתביו רק הולך וגובר. הרב קוק, שהיה מענקי הרוח של היהדות בדורות האחרונים, הותיר חותם על דורות שלמים אחריו; ומשנתו, שמשמשת עד היום עוגן לרבים, מעוררת התעניינות בקרב חוגים רחבים. משנתו של הרב קוק מתייחדת בהצעת מבט אמוני-יהודי כולל על כל תחומי החיים המודרניים והדילמות הכרוכות בהם - יחסי תורה ושלטון, המתח בין החברה והפרט, פילוסופיה, היסטוריוסופיה, פסיכולוגיה, מדע, אמנות ועוד. הגותו יצרה סינתזה מופלאה בין העולם הכללי לבין ערכי התורה ומסורת ישראל. כתבי הרב קוק זכו למחקרים רבים ולביאורים שונים. עם זאת, בשל תוכנם המופשט ולשונו הייחודית של הרב, בעבור לא מעטים הספרים עצמם נותרו סתומים. כדי למלא חסר זה, שם לו מפעל הראי"ה קוק המבואר למטרה להנגיש את כתביו של הרב קוק לציבור הרחב באמצעות ביאור בהיר ושיטתי לכתביו, בשפה קולחת וצמודת טקסט.

אודות מבאר ספר מוסר אביך - הרב חגי לונדין

הרב חגי לונדין, ר"מ בישיבת שדרות ובמכון מאיר, וראש בית המדרש החברתי בקריה האקדמית אונו, הוא כיום אחד הרבנים הבולטים בביאור ובהנגשת משנת הרב קוק. מחבר "עיין ערך יהדות" (ידיעות ספרים) וסדרת "מאמרי ליבה במשנת הרב קוק", ונמנה עם עורכי "חומש הראי"ה". מרצה ליהדות לציבור הרחב במסגרות שונות ובאתרי מדיה פופולריים.

הרב חגי לונדין כבר התמחה בהנגשת כתביו העמוקים של הרב קוק ללשון הברורה ונהירה יותר לרבים, ועל הספר הוא קיבל את המלצותיהם והסכמותיהם של כל רבני הציונות הדתית, מכל הגוונים והזרמים.

ספר לחברים על הספר 'מוסר אביך המבואר'

לקוחות שרכשו את הספר "מוסר אביך המבואר", התעניינו גם בספרים הבאים:

מוסר אביך

מוסר אביך

הוסף למדף מחיר: 59 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום