מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

בני החי

   הוצאת מעמק חברון

הספר בני החי מאת הרב אלי הורביץ זצ"ל הי"ד, השלישי מתוך סדרת ספרים העוסקת בסוגיות בתרבות הישראלית משיעורי הרב הורביץ, בנושאי אמונה בוערים המנסרים בחלל התרבות בזמננו. הראשון בסדרה  - מלחמת התרבות, השני  - תורה ומדע, כעת יצא לאור השלישי בסדרה - בני החי.

 

תוכן הספר בני החי

הספר השלישי והאחרון בסדרת "סוגיות בתרבות ישראלית" בני החי, מתמודד הרב אלי הורביץ זצ"ל עם אחת הסוגיות הקשות והדומיננטיות בתקופתנו. מתוך לימוד יסודותיה של הנצרות וטענותיה כלפי עם ישראל, הולכים ומתבררים יסודות באמונת ישראל ותורתו.
הנצרות מביעה בדורות האחרונים פנים נעימות כלפי עם ישראל והיהדות – האם זאת אהבת אמת הנובעת מתוך חפץ אמיתי להיטיב? או שמא אהבה מהשפה ולחוץ, היונקת ממניעים שונים? כדי לברר זאת עלינו להעמיק לחקור ולחשוף את יסודות האמונה הרוחניים המזינים את הנצרות. בספר בני החי הבירור הזה יתרום להעמקה בשאלות היסוד של חיינו: מה ערך חיינו כעם? לשם מה נוצרנו? מהי סגולת ישראל? וכיצד כל זאת קשור לחזרתנו לחיות כעם בארץ ישראל במהלכי צמיחת גאולתנו. בספרו בני החי עוסק הרב הורביץ בתחיית ישראל לאור סוגיית הנצרות והשלכותיה.

 

אודות מחבר הספר בני החי - הרב אלי הורביץ 

הרב אלי הורוביץ נולד בכפר הרוא"ה (1951) בגיל צעיר עבר עם משפחתו לארצות הברית, בגיל 16 עלה לבדו לארץ והתגורר אצל קרובי משפחה בקיבוץ חולתה. שירת בצה"ל במסגרת חטיבת הצנחנים. לאחר הצבא למד בישיבת מרכז הרב, בין היתר אצל הרבנים צבי יהודה הכהן קוק, צבי טאו, ועודד וולנסקי. בי' באב תשל"ג נשא לאישה את דינה, שלמדה במכללה ירושלים באותה תקופה. לזוג נולדו במשך השנים 4 ילדים, ו5 נכדים. הרב אלי לימד בישיבת שבי חברון, בישיבת מעלה אליהו, במדרשת הרובע, בישיבת מצפה רמון, במכון בנין שלם ועוד'. שיעוריו עסקו בעיקר בהגות יהודית, על פי בית מדרשם של הרב קוק ושל הרצי"ה. הגותו התאפיינה בהתמודדות עם דעות ועמדות בחברה הישראלית ובעולם, בין היתר עם התנועה הפמיניסטית, עם תנועות השלום הישראליות, עם הציונות החילונית ועוד. מתוך שיעוריו יצא לאור הסדרה סוגיות בתרבות הישראלית עם הכרך השלישי בני החי העוסק בתחיית ישראל לאור סוגיית הנצרות.

בליל שבת ה-7 במרץ 2003, חדרו שני מחבלים תושבי חברון לקריית ארבע חדרו לבניין, בו התגוררה משפחת הורוביץ. הם רצחו את אלי ודינה הורוביץ הי"ד, ופצעו תושבים נוספים מהבניין. לשמע היריות הוקפצו מבתיהם חברי כיתת הכוננות של קריית ארבע, ויחד עם חיילי צה"ל שהגיעו למקום ניהלו קרב עם המחבלים, וחיסלו אותם. 

בתם בת שבע סדן הוציאה לאחרונה ספר העוסק בהתמודדות עם אובדן הוריה

לינק לספר ואין יותר גבעול

ספר לחברים על הספר 'בני החי'

לקוחות שרכשו את הספר "בני החי", התעניינו גם בספרים הבאים:

לנתיבי הנצח

לנתיבי הנצח

הוסף למדף מחיר: 52 ₪
לתשובת השנה

לתשובת השנה

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום