מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

נעשה אדם החיים על פי אורות התשובה

   הוצאת ידיעות ספרים

נעשה אדם החיים על פי אורות התשובה

שלמה וילק

דמיינו לעצמכם חזרה בתשובה בלי איומים והטפות מוסר, ללא הבטחות של אחרי המוות או לחיים אחרים. דמיינו תשובה שאיננה קשורה בדיכאון ובנפש מיוסרת, או בקיצור דמיינו תשובה בלי ספרות התשובה שקדמה לרב קוק.
הרב אברהם יצחק הכהן קוק כתב את אחד הספרים המהפכניים ביותר בתולדות המחשבה היהודית, 'אורות התשובה', ספר הניצב בשורה אחת עם המורה נבוכים, סודות הקבלה וספרות החסידות. אלה נכתבו כהתמודדות עם אתגרי השעה וכולם לימדו כי הדרך היחידה להתמודד היא הכלה והמתקה ולא חלילה שלילה והתנגחות. הרב קוק נענה לאתגר שזימן עידן הנאורות, ההשכלה והאסתטיקה, ששבר את הכלים כולם, ולא הותיר אבן אחת על תילה. עידן שבו האדם החליף את האלוהים, והתשובה והכפרה עברו מהיכלות התפילה אל בתי הכלא או אל ספות הפסיכולוגים.
אורותיו הבוהקים של 'אורות התשובה' מהווים ניסיון רב הוד ואומץ לשרטט מחדש את עולם התשובה, לעת שכולה אהבה ורצון וחירות. בדומה לו ובעקבותיו, נעשה אדם הוא מסע פנימה, לא אל מעבר לאדם אלא אל תוכו. זהו מסע חודר לב ונפש, גוף ונשמה, מסע אל העם היהודי ובעיקר, מסע אל העתיד במקום אל העבר. ספר זה מבקש להיות למורה דרך, ליטול את המפה ששרטט הרא"ה הגדול, לנווט בעזרתה אל החיים הממשיים ולחלץ ממנה משנה סדורה לדורנו.

אודות מחבר הספר נעשה אדם הרב שלמה וילק:

הרב שלמה וילק הוא רב בית הכנסת "עמק רפאים" בירושלים וראש ישיבת ההסדר "אור תורה מחניים" מבית רשת "אור תורה סטון" בגוש עציון. נשוי לפרופ' שושנה רבל-וילק, אב לחמישה וסב לאחת.

נעשה אדם שלמה וילק ידיעות ספרים

ספר לחברים על הספר 'נעשה אדם החיים על פי אורות התשובה'

נעשה אדם החיים על פי אורות התשובה
לחץ על התמונה להגדלה

נעשה אדם החיים על פי אורות התשובה

הוסף למדף מחיר: 54 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "נעשה אדם החיים על פי אורות התשובה", התעניינו גם בספרים הבאים:

משנת הנזיר

משנת הנזיר

הוסף למדף מחיר: 49 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום