מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

פני מלך חיים

הספר פני מלך חיים, הרב אמנון ברדח, הוצאת ישיבת ראש פינה, כריכה קשה.

אודות הספר פני מלך חיים

בשנת תרס"ו הוציא הראי"ה (הרב אברהם יצחק הכהן קוק) את 'עקבי הצאן' - פרי ביכורי תורת ארץ ישראל של הרב. במאמר 'דעת אלוהים', המופיע בו, נפרשת משנה שלמה של הקשר בין הקב"ה לבין האדם.
הקובץ 'פני מלך חיים' צועד בעקבות מאמר דעת אלוהים, ועוסק בקשר בין האדם לבוראו. באיזה אופן מתגלה הבורא לברואיו, וכיצד הם פוגשים בו? מהי דמותם של אדם ועולם הצומחים מתוך התגלות כזו? 

פני מלך חיים משרטט בעדינות חיים בהם הפגישה עם הקב"ה מעצבת את האדם כדמות חיה וחופשית. עצם המפגש פנים אל פנים, מצמיח אמון מלא. מתוך אמון זה מופיע אדם בעל עולמות רגשיים מלאים. אדם שמכבד את הדמיון והאמנות כאופן התבוננות מעמיקה על המציאות. אדם ששופך את נפשו אל הקב"ה ללא ניסיון לכבול את התפילה בשלשלאות השכל. 
הכבוד לעולם הרגשי משחרר את השכל מהניסיונות העקרים ליצור בעצמו, יש מאין, קשר אל הקב"ה. בכך מפנה אותו לייעודו המקורי: דעת אלוהים - המחשבה המאפשרת לאדם יצירה ואוטונומיה.

הרב אמנון ברדח מחבר הספר פני מלך חיים למד בישיבת מרכז הרב, מלמד אמונה בבית המדרש ראש פינה, לומד ומלמד את תורת הראיה למעלה מארבעין שנה. שיעוריו ראו אור בסדרת 'אשיחה'.

אודות הוצאת הספר פני מלך חיים

בית המדרש ראש פינה קמה באלול תשע"ב בלב ראש פינהחזונה של הישיבה הוא להפיח חיים בלימוד התורה, האמונהובפרט בתורת הרב קוק. קהילת הישיבה מונה כחמש עשרה משפחות הפרושות על פני ראש פינה וחצור הגלילית.

תוכנית הלימודים המרכזית בגמרא הינה על פי המסכתות הנלמדות בישיבות (השנה אנו לומדים מסכת בבא בתרא). את התוכנית מרכזים ומעבירים הרב אליהו גנץ והרב גדעון ביר. בנוסף לתוכנית הזו, אנו זוכים לשיעורים בהלכה מאת הרב יועזר אריאל ממירון, המלווה קבוצת אברכים העוסקת גם בענייני חופה וקידושין.

לימודי האמונה תופסים חלק נכבד בבית המדרש. הרוח השוררת מאפשרת עצמאות מחשבה ובנייה עצמית יחד עם הקשבה והכרת גודל. לבד מהלימוד העצמי מועברות מדי יום שיחות של הרב אמנון ברדח לפי קבוצות הגיל השונות. שיעוריו אלו לוקטו לספר פני מלך חיים. שיעורים נוספים מועברים על ידי הרבנים והאברכים במקום.

ספר לחברים על הספר 'פני מלך חיים'

לקוחות שרכשו את הספר "פני מלך חיים", התעניינו גם בספרים הבאים:

לתשובת השנה

לתשובת השנה

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום