מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

דרך המלך

   הוצאת פלדהיים

הספר דרך המלך לאדמו"ר מפיאסצנה- רבי קלונימוס קלמיש שפירא, הוא אוסף כתבים שנותרו מכתבי האדמו"ר שנרצח בשואה.

 

אודות הספר דרך המלך

בספר דרך המלך ישנם מאמרים שונים על נושאים מגוונים ובינהם: פרשיות השבוע, מועדים, ודרשות שונות שניתנו בין שתי מלחמות העולם. הספר מדריך רוחנית את הקורא לקרבה רבה ככל האפשר לאל. בשפה בהירה אך מעמיקה, בעזרת הכרותו של האדמו"ר מפיאסצנה עם תפיסות הפילוסופיות והפסיכולוגיות של זמנו, והעולם הקבלי והחסידי כאחד- מוציא הרב את הקורא לדרך אל עבר קרבת השם.

המילה החוזרת ונשנית במשנת האדמו"ר מפיאסצנה היא "העצמוּת"- המהות הפנימית של האדם, והיכולת שלו להיות מרכז כובד בעולמו. העצמות הזאת כרוכה אצל רבי קלונימוס בהתגלות ובלימוד, כשהיא לא יכולה להיות מנותקת מהאל, באותה מידה בה ההתגלות והלימוד לא יכולים להיות מנותקים ממנה.

בספר דרך המלך מגלה האדמו"ר מפיאסצנה מצב נפשי שהוא מכנה "ההשקטה", שהוא למעשה תהליך לריקון השכל ממחשבות. התהליך שהוא מתאר דומה לתהליך מקובל מאוד בתרגול שיטות מדיטציה שונות, בעיקר בדתות המזרח הרחוק.

 

אודות מחבר הספר דרך המלך

רבי קלונימוס קלמיש שפירא - האדמו"ר מפיאסצנה מחבר הספר דרך המלך היה אדמו"ר שפעל בפולין בין שתי מלחמות העולם. נודע כהוגה חסידי דגול והתפרסם בזכות חיבוריו החדשניים בתחום החינוך החסידי, בהם "חובת התלמידים". בתקופת הכיבוש הגרמני שהה בגטו ורשה והמשיך לדרוש לקהל חסידיו. את דרשותיו העלה על הכתב והן נמצאו לאחר המלחמה והתפרסמו בספר "אש קודש".

כתבי האדמו"ר מפיאסצנה וביניהם כתבי הספר דרך המלך נטמנו באדמה למען לא יאבדו, ובאורח פלא ובדרך לא דרך הגיחו לעולם בשנים האחרונות.

ספר לחברים על הספר 'דרך המלך'

לקוחות שרכשו את הספר "דרך המלך", התעניינו גם בספרים הבאים:

הכשרת האברכים

הכשרת האברכים

הוסף למדף מחיר: 40 ₪
אש קודש

אש קודש

הוסף למדף מחיר: 38 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום