מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אוהבם של ישראל א' - על הרב אליהו והבבא סאלי

   הוצאת דרכי הוראה לרבנים

הספר אוהבם של ישראל א' - על הרב אליהו והבבא סאלי, בעריכת הרב שמואל אליהו, הוצאת דרכי הוראה לרבנים, 264 עמודים, כריכה קשה. ספורים על הבבא סאלי כפי שסופרו ע"י הרב מרדכי אליהו זצ"ל ורבים אחרים.

אודות הספר אוהבם של ישראל

הרב מרדכי אליהו זצ"ל היה נזהר בדרך כלל בסיפורי נסים. הוא היה חושש שמא אנשים שינו קצת או הגזימו בתיאור העובדות, כביכול לשם שמים. אבל לא פעם, כשהתייחס לבבא סאלי זיע"א, היה אומר: זה לא מופת בעלמא. אני ראיתי שהמציאות מתנהלת על-פי מה שאמר הבבא סאלי. הסיפורים האלה מלמדים שהבבא סאלי היה יודע להקשיב לגזרות בשמים. הם גם מלמדים שה' מתחשב בבקשתם של הצדיקים.

הרב אליהו סיפר, כי פעם הוא שאל את הבבא סאלי איך הוא הגיע למדרגות הללו. הבבא סאלי השיב לו: שמירת העיניים ושמירת הלשון. הרב אליהו היה מספר פעם אחר פעם את הסיפור הזה על מנת שנדע ונבין כי יש מסלול ודרך שבהם צריך ללכת כדי להיות כמו הבבא סאלי, שלא יהיו הסיפורים בבחינת מעשיות של צדיקים, אלא לימוד ודרך חיים.

סיפורים מתוך הספר אוהבם של ישראל

ירושלים של מעלה: סיפר רבי שלום דב שטרן שיחיה, כי באחת הפעמים שהגיע לביתו של הבבא סאלי בנתיבות, שאל אותו הרב אם יוכל להצטרף אליו במונית חזרה לירושלים. רבי שטרן השיב לו בחיוב ושמח על הזכות שנפלה בחלקו.

לפני צאתם לדרך ביקש הבבא סאלי שיביאו לו את בגדי השבת. כשנשאל מדוע הוא לובש בגדי שבת באמצע השבוע השיב: אליהו הנביא זכור לטוב מסתובב ברחובות ירושלים, אפשר ואפגוש אותו. רצוני לפגוש אותו כשאני לבוש בבגדי שבת.

בונה ירושלים ה': פעם אמר הבבא סאלי כי בכל פעם שהוא מגיע לברכת "בונה ירושלים" בתפילת י"ח הוא מכוון בתפילתו על החלוצים והמתיישבים הראשונים שעלו ובאו לארץ ישראל לבנות את הארץ ולבנות את ירושלים.
גלגל הקב"ה את כל הגלגולים שדווקא אלה שרחוקים מתורה ומצוות הם אלה שיבנו את ארץ ישראל ואת ירושלים. בוודאי יש להם זכות גדולה על כך. הוא היה מזהיר לא להלעיג עליהם שהם רשעים ורחוקים אלא להתפלל עליהם, כי בוודאי יש להם זכות גדולה בבניין הארץ ובבניין ירושלים.
היה דורש על זה הבבא סאלי: משה רבנו היה "עניו מאוד", ולכן הוא ראה רק את הטוב שבארץ ישראל. המרגלים, לעומתם, היו בעלי גאווה ולכן הם ראו חיסרון בכל דבר. כשראו פירות גדולים ונאים, הביטו בהם בעין רעה ואמרו "וזה פריה – כשם שפריה משונה כך עמה משונה" (רש"י במדבר יג כג). אנחנו צריכים ללמוד ממשה רבנו ולהתרחק מדרכם של המרגלים.

ספר לחברים על הספר 'אוהבם של ישראל א' - על הרב אליהו והבבא סאלי'

אוהבם של ישראל א' - על הרב אליהו והבבא סאלי
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר אוהבם של ישראל א' - על הרב אליהו והבבא סאלי

אוהבם של ישראל א' - על הרב אליהו והבבא סאלי

הוסף למדף מחיר: 48 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "אוהבם של ישראל א' - על הרב אליהו והבבא סאלי", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום