מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אוהבם של ישראל ב' - הפחח

   הוצאת דרכי הוראה לרבנים

הספר אוהבם של ישראל חלק ב' - הפחח, בעריכת הרב שמואל אליהו, הוצאת דרכי הוראה לרבנים, כריכה קשה. חלק נוסף בסדרת אוהבם של ישראל – הפחח – חכם מנחם מנשה מחבר הספר אהבת חיים.

אודות הספר אוהבם של ישראל חלק ב' - הפחח

הספר מתאר סיפורי מופתים שהתרחשו במחיצתו של חכם מנשה. הסיפורים לוקטו ונערכו ע"י הרב שמואל אליהו לספר מרשים ומעורר השראה המתחקה אחר דמותו המופלאה של חכם מנשה המכונה בפי כל "הפחח" - עיסוקו המרכזי לצורך פרנסה. 

הרב שמואל אליהו מספר שאביו הראשון לציון הרב מרדכי אליהו היה אומר על חכם מנחם מנשה "שהיה אחד מל"ו הצדיקים אם לא הראשון שבהם", וכן גם רבי מרדכי שרעבי העיד עליו שהיה ראש הל"ו הצדיקים הנסתרים.

הספר מצטרף לסדרת אוהבם של ישראל הכוללת ספר סיפורים על הבבא סאלי..

אודות הפחח - חכם מנחם מנשה

חכם מנחם מנשה (ה'תרנ"ג 1892 קאייק- י"ב באלול ה'תשכ"ח; 5 בספטמבר 1968 ירושלים). היה מייסד ארגון "חברת אהבת חיים" ומחבר הספר אהבת חיים, על התורה, הכולל פירושים, מעשיות, אגדות והלכות.

נולד בקאייק שליד ברוסא בטורקיה, בנו של יעקב מנשה. אביו נפטר כשהיה בן 10 ומנשה נותר עם אמו וארבעת אחיו. למד בעירו ובהמשך עבר לאיסטנבול שם למד תורה אצל חבריו ותלמידיו של רבי יצחק אקריש (מחבר הספר "קריית ארבע"), ואצל רבי שלמה אליעזר אלפנדרי. במקביל עבד בעבודות זמניות לפרנסתו. היה חבר בחברת מזהירי שבת שיצאו מדי ערב שבת להזהיר את בעלי החנויות על סגירתן לקראת כניסת השבת.

בגיל 18 נישא לאסתר חרז, בת למשפחת נדבנים מאדריאנופולי, שהייתה יתומה ומבוגרת ממנו בשנתיים. בגיל 20 גויס לצבא העות'מאני והשתתף במלחמת העולם הראשונה. בשנת תרע"ח עלה לארץ ישראל עם אשתו ובנו, באמצעות עגלה שהביאה אותם לגבול לבנון. המשפחה התיישבה בשכונת בית ישראל בירושלים.

לאורך השנים עבד לפרנסתו כפחח. בשנת ה'תר"צ-1930 הקים את "חברת אהבת חיים", שעסקה בהפצת תורה ואיסוף כספים לעזרה לנזקקים. בשנת 1936 יצא לאור ספרו "אהבת חיים" על התורה הכולל פירושים, מעשיות, אגדות והלכות.

ספר לחברים על הספר 'אוהבם של ישראל ב' - הפחח'

אוהבם של ישראל ב' - הפחח
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר אוהבם של ישראל ב' - הפחח

אוהבם של ישראל ב' - הפחח

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "אוהבם של ישראל ב' - הפחח", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום