מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

זכרון יעקב - על מגילת רות

   הוצאת שובי נפשי

ספר זכרון יעקב - פירוש על מגילת רות. לר' יעקב בנדטמן.

רואה אור לראשונה מכתב יד!

 

אודות המחבר

רבי יעקב בנדטמן (ה'תק"ן1790 - שבת כ"ז באדר ה'תרכ"א9 במרץ 1861) היה רב ליטאי, רבה של בויסק שבקורלנד ומחבר הספר "זכרון יעקב".

נולד לרב יהודה בנדטמן. שם המשפחה נקרא על שם סב המשפחה ר' בנדט, מניצולי גזרות ת"ח ות"ט שסיפור נישואיו התפרסם, כאשר גילה את כלתו שניצלה אף היא מהפרעות בלא ידיעתו בשולחן העניים שהוכן לכבוד חתונתו עם בת-עשירים, ונטש את האירוע למען ארוסתו הענייה.

הוא התייתם בצעירותו וגדל בבית סבו הרב שמואל חסיד מראסיין. סבו השקיע את מיטב זמנו בגידולו וכבר בגיל עשר ידע לצטט על פה את כל ששה סדרי משנה. נישא לחנה בתו של גביר משקוד שבזאמוט, הוא שקע בלימוד תורה בבית מדרש מקומי ולמד בחברותא עם קרוב משפחתו רבי יוסף פיימר, רבה לעתיד של סלוצק. בהמשך עבר לגור בסוגינד שם למד בחברותא עם קרוב משפחתו, רבי אליהו רגולר, שהתגורר עדיין בעיר הולדתו.

בסוגינד התמנה כמו"צ ומשם נקרא לכהן כרבה של שאוויל. בתקופת שאוויל התפרסם מאד ברחבי ליטא, ולצד חידושי ההלכה שלו היה פעיל מאד בתחום הסיוע הרפואי לחולים, בדגש על חולים נזקקים כלכלית.

משאוויל עבר לכהן ברבנות העיר בויסק שבקורלנד. בעיר זו כיהן למעלה משלושים שנה. הוא הקים בעיר שיעורי תורה והעביר בעצמו רבים מהשיעורים מדי יום: בתלמוד בבלישולחן ערוךמשניותמדרש ועין יעקב. כדי לעודד את קבוצת אומרי ה"תהלים", שהיו אנשים פשוטים, היה יושב כאחד מהם מדי שבת לפנות בוקר.

ספר לחברים על הספר 'זכרון יעקב - על מגילת רות'

זכרון יעקב - על מגילת רות
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר זכרון יעקב - על מגילת רות תמונה שניה- הספר זכרון יעקב - על מגילת רות

זכרון יעקב - על מגילת רות

הוסף למדף מחיר: 49 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "זכרון יעקב - על מגילת רות", התעניינו גם בספרים הבאים:

שבחי הראי"ה

שבחי הראי"ה

הוסף למדף מחיר: 75 ₪
חדש
דרך צדיקים ב"כ

דרך צדיקים ב"כ

הוסף למדף מחיר: 90 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום