מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אהבת שי - הרב שאר ישוב הכהן

   הוצאת ספרית בית אל

הספר אהבת שי על שיר השירים ומדרש שיר השירים רבה מאת הרב שאר ישוב הכהן זצ"ל בהוצאת ספרית בית אל. 699 עמ'. בספר "אהבת שי" מלוקטים פירושיו השונים של הרב המחבר על שיר השירים ומדרש שיר השירים רבה, פירושים אלו נכתבו לאורם של גדולי ישראל ובעיקר הרב קוק זצ"ל. 

אודות הספר אהבת שי

"כל אוהב יודע שהרגעים הנשגבים והנפלאים באהבתו, הם רגעי החיפוש, החיזור, הנפלאים יותר מאשר רגעי ההישג. כשמשיגים ומוצאים, כבר לא קיימת אותה ההתלהבות כמו בזמן החיפוש. אנו מדברים במושגים של אהבה אנושית, שהרי תפקיד המשל של שיר השירים הוא לקרב אל השכל ואל הדעת את הנמשל הנפלא של קודש הקודשים, המתחלק על פי המפרשים לשני תחומים: כנסת ישראל המבקשת להתקרב אל הקב"ה, אך גם נפש היחיד העורגת אל מקורה הקב"ה." (מתוך הספר) 

מן הנושאים בהם עוסק הספר "אהבת שי"- הכמיהה לנבואה, היחס לסגולת ישראל ולאומיות, הקשר הזוגי בין איש לאישתו, היחס לצמחונות, התחייה המופלאה של האומה בארצה, הקשר בין עמ"י לתורת ישראל לא"י, היחס לאומות העולם, תרבות יהודית ותרבות מערבית, היחס הנכון בין קודש לחול.

אודות מחבר הספר אהבת שי

הרב שאר ישוב הכהן זצ"ל בנו של הרב דוד כהן המכונה "הרב הנזיר".

הרב שאר ישוב כהן למד בתלמוד תורה גאולה, ולאחר מכן בישיבות "תורת ירושלים", מרכז הרב, ו"עץ חיים". את עיקר תורתו למד שאר ישוב כהן אצל אביו, אצל הרב צבי יהודה קוק - ראש ישיבת מרכז הרב דאז, ואצל הרב יצחק אייזיק הרצוג.

במהלך שנות חייו כיהן כרבה הראשי של העיר חיפה ומלבד הספר אהבת שי הוציא ספרים נוספים ובניהם- חקרי הלכה, שי כהן, משנת הנזיר, בסתר המדרגה, יונתי בחגוי הסלע, שלושה שותפים.

תאור המחבר מתוך כריכת הספר אהבת שי

כדמות מלאה הוד קדומים, הרב המחבר היה מהשרידים האחרונים בדורנו, לסביבה המופלאה של גדולי הרוח של הציונות הדתית זצ"ל. בפירושו הרב המחבר פוסע בדרכם של גדולי ישראל בפירושיהם למגילת שיר השירים ולמדרש שיר השירים רבה, ובייחוד בדרכו של מרן אור ישראל וקדושו, הראי"ה קוק זצ"ל, שעל ברכיו השתעשע בילדותו, ובדרכם של מוריו ורבותיו זצ"ל. הנהגותיהם ודברי תורתם, ומעשים ייחודיים להם היה הרב המחבר עד, שזורים בפירושיו. 

ספר לחברים על הספר 'אהבת שי - הרב שאר ישוב הכהן'

אהבת שי - הרב שאר ישוב הכהן
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר אהבת שי - הרב שאר ישוב הכהן תמונה שניה- הספר אהבת שי - הרב שאר ישוב הכהן

אהבת שי - הרב שאר ישוב הכהן

הוסף למדף מחיר: 85 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "אהבת שי - הרב שאר ישוב הכהן", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום