ספרי קודש - המדף היהודי
מוקד הזמנות: 03-5531443

הרבי מקרן הרחוב-הרב קרליבך

הוצאת רשימו

הספר הרבי מקרן הרחוב - סיפורים מופלאים על רבי שלמה קרליבך שנלקטו בידי יוטא הלברשטאם-מנדלבאום. 256 עמודים, כריכה קשה.

 

תקציר הספר הרבי מקרן הרחוב

"אני הרבי של הרחוב" נהג הרב שלמה קרליבך לומר על עצמו. "ישנם הרבה רבני קהילות, הרבה ראשי ישיבות, אבל צריך גם שמישהו יהיה הרב של כל היידאלאך המתוקים, שמסתובבים בחוץ ברחובות".
וכשנשאל פעם על-ידי יהלומן מדוע הוא מרבה כל-כך להתעסק עם יהודים פשוטים, אפילו מוזרים, השיב: "קרה לך פעם שזרקת לאשפה יהלום גולמי של מיליון דולר? בוודאי שלא. אתה מומחה ליהלומים. ובכן, גם אני מומחה ליהלומים. אני הולך ברחובות מידי יום, וכל מה שאני רואה זה את היהלומים היקרים ביותר בעולם מהלכים סביבי. כמה מהם צריך אולי להוציא מן הבוץ ולנקות קצת, ללטש קצת, אבל אחרי שעושים את זה הם כל-כך מאירים, ממש כמו המרגליות הכי מושלמות שתראה בכל הקריירה שלך. זה ממש הדבר הכי חשוב שצריך לדעת בחיים.
כל אחד... כל אדם... הוא יהלום".
בספר זה מתפרסמים לראשונה סיפורים נדירים ומופתיים על הרב שלמה קרליבך. הסיפורים שופכים אור על צדדיה הפחות מוכרים של אישיותו המפעימה. לא רק זמר ומלחין בחסד עליון, לא רק דמות צבעונית ואהובה, אלא צדיק, צדיק גלוי-נסתר, אשר חצה את העולם לארכו ולרחבו, וניחן בכישרון בלתי נתפס לגעת בכל אדם, לחדור מבעד למעטה החיצוני שלו, ולמצוא שם מיד אור יקרות, אור של יהלום.

יוטא הלברשטאם-מנדלבאום, תושבת ניו-יורק, פרסמה מספר רבי-מכר בשפה האנגלית, שמביניהם תורגם לעברית ספרה "נסים קטנים", ולימדה ספרות באוניברסיטת ניו-יורק. יוטא היא נכדתו של הרבי מצאנז, ותלמידו של ר' שלמה קרליבך.

 

ידידיה מאיר על הרבי מקרן הרחוב

ספר לחברים על הספר 'הרבי מקרן הרחוב-הרב קרליבך'

לקוחות שרכשו את הספר "הרבי מקרן הרחוב-הרב קרליבך",
התעניינו גם בספרים הבאים:

אזל מהמלאי
59 ₪
אזל מהמלאי