מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

ונהר יוצא מעדן - הצדיק מיבנאל

הספר ונהר יוצא מעדן - על הצדיק מיבנאל , כ"ק אדמו"ר רבי אליעזר שלמה שיק המוהרא"ש זצ"ל. שבוע לפני ההילולה הראשונה של הצדיק מיבנאל יצא לאור ספרו החדש של דן כהן עם סיפורי מופת מכלי ראשון על דמותו הגדולה של מוהרא"ש, בתוספת תמונות נדירות והפתעות נוספות.

תוכן הספר ונהר יוצא מעדן

[מתוך אתר ברסלב סיטי] לקראת ההילולה הגדולה של הצדיק מיבנאל מוהרא"ש זי"ע, הוציא הסופר ר' דן כהן ספר חדש המציג לקט עובדות וסיפורים על חייו ומפעליו הגדולים והקדושים של מוהרא"ש. הספר נקרא "ונהר יוצא מעדן" ובתוכו מובאים מאמרים וסיפורים על המהפכה הרוחנית שעשה מוהרא"ש בכל העולם כולו באמצעות הפצת המעיינות של רבינו נחמן מברסלב זי"ע וקירוב רבבות יהודים לבורא העולם, הכל בצירוף תמונות נדירות שחלקן נחשפות לראשונה בספר זה.

המוציא לאור הוא כאמור ר' דן כהן, תושב בני ברק שבמקצועו הוא מאבחן דידקטי, יועץ חינוכי ועוסק בחינוך מיוחד. את זמנו הפנוי הוא מנצל לכתיבת סיפורים על מוהרא"ש ועל חסידות ברסלב ורואה בכך שליחות קודש. הרב כהן, שבא מבית ליטאי, מספר כי הרעיון לכתוב ספר על מנהיגה הגדול של חסידות ברסלב בדור האחרון שזור בתהליך התקרבותו לחסידות ברסלב שנמשך לדבריו מעל ל-20 שנה, "הכול במתינות ובצעד אחר צעד ללא מהפכות או תהליכים קיצוניים".

בספרו החדש מסופר כי כבר בשנת תשמ"ה הוא נחשף לראשונה לעוצמה האדירה של הקונטרסים אותם כתב מוהרא"ש, זאת באמצעות חבר נעורים שלמד יחד איתו בישיבה והדרדר דרסטית מבחינה רוחנית אך לאחר מספר שנים חזר בתשובה והפך לתלמיד חכם השוקד בלימוד התורה, "הכול הודות לקונטרס אחד שקיבל מאחד המפיצים ברחובה של העיר תל אביב" כפי שמתואר בספר.

סיפורו של החבר שהדרדר וחזר בתשובה בזכות חוברת אחת, השפיע מאוד על מחבר הספר, אבל רק שנים רבות לאחר מכן החלה התקשרותו המשמעותית אל חסידות ברסלב. היה זה כאשר עבר בשנת תשס"ז להתגורר בסמיכות לבית המדרש 'היכל הקודש' של חסידי ברסלב בעיר בני ברק ונפגש שם עם הרב אברהם שושן, מתלמידיו הוותיקים של מוהרא"ש זי"ע המשמש כרב בית המדרש בעיר. הוא קבע איתו לימוד בחברותא מדי ליל שבת בספר 'ליקוטי מוהר"ן' "כדי לנצל את לילות החורף הארוכים", ומשם כבר נסחף באורו הגדול של רבי נחמן מברסלב. "החיזוקים והעצות המעשיות המובאים בספר הזה חיזקו אותי מאוד ופתאום גיליתי עולם חדש", מתאר כהן. "התברר לי שכל הפסיכולוגיה שלמדתי מקופלת ומתומצתת במספר שורות בספר 'ליקוטי מוהר"ן'".

בזכות היכרותו עם הרב שושן הוא החל לנסוע לעיירה יבנאל עיר ברסלב שבצפון הארץ, שם זכה לפגוש את מוהרא"ש כמה פעמים. "הייתי חוזר משם בהתרגשות גדולה ועם מטען רוחני רב עוצמה, כך הלך והתחזק הקשר שלי עם הצדיק מיבנאל", הוא מספר. מספר שנים לאחר מכן הוא החל לכתוב סיפורי ישועות על מוהרא"ש, כאלו שראה בעצמו או ששמע מכלי ראשון, חלקם פורסמו כאן באתר 'ברסלב סיטי' וגררו בעקבותיהם תגובות נלהבות.

כעת יוצאים סיפורים אלו בצירוף סיפורים נוספים ומאמרים חדשים בספר החדש "ונהר יוצא מעדן". שמו של הספר נלקח מהשיר השבתי "י-ה אכסוף נועם שבת" ועל כך מספר הסופר כי "לאחר הלימוד בליל שבת בבית המדרש 'היכל הקודש' בבני ברק היינו שרים שירי דבקות והשתפכות הנפש ובעיקר את השיר הנפלא הזה שבו מצאתי משפט ששבה את לבי: 'להשקות צמאי חסדך מנהר היוצא מעדן'. כשהחלטתי לכתוב ספר על הצדיק, גמלה החלטה בלבי לקרוא לספר כך ובס"ד מצאתי רמזים יפים במשפט זה. מנהר - הוא נהר הסיפורים היוצא מעדן - מרמז גם על ק"ק יבנאל שהצדיק היה רגיל לכנותה גן עדן התחתון. משמעות העניין שנהר הסיפורים היוצא מיבנאל משקה את כל נשמות ישראל הצמאים לשמוע סיפורים על החסדים שה' עושה בעולמו בזכות הצדיק".

 

ספר לחברים על הספר 'ונהר יוצא מעדן - הצדיק מיבנאל'

ונהר יוצא מעדן - הצדיק מיבנאל
לחץ על התמונה להגדלה

ונהר יוצא מעדן - הצדיק מיבנאל

הוסף למדף מחיר: 49 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "ונהר יוצא מעדן - הצדיק מיבנאל", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום