ספרי קודש - המדף היהודי
מוקד הזמנות: 03-5531443

חסידים ואנשי מעשה - 2 כרכים

הספר חסידים ואנשי מעשה מאת ר' אליהו כי טוב- סיפורי צדיקים הפותחים צוהר לעולם מאיר ושמח של בני עלייה ואנשי מעשה. מבקשי אמת, אוהבי הבריות ואוהבי עמל וצניעות ימצאו את מבוקשתם בסיפורים אלוכרך א- במעונות אריות, כחודו של מחט; כרך ב- בחסד עליון, הפותח שער, כתר מלכות

אודות חסידים ואנשי מעשה

חמשה ספרים שעניינם הכללי תיאור עולמם של דמויות מופת, כלולים בסדרה זו.
במעונות אריות – על החסידים הראשונים, תלמידי הבעל-שם-טוב.
כחודו של מחט – על בית מדרשה של פשיסחה וקוצק.
בחסד עליון – על רבי משה ליב מססוב.
הפותח שער – על רבי זלמן בהר"ן, מבוני ירושלים ומיקירי בניה.
כתר מלכות – על רבי ישראל מרוז'ין, ועוד סיפורים שונים.

מבין ספריו הנוספים של מחבר ספר חסידים ואנשי מעשה

אודות מחבר ספר חסידים ואנשי מעשה 

ר' אברהם אליהו כי טוב (מוקוטובסקי) ז"ל, נולד בוורשא בשנת תרע"ב. שנות ילדותו ונעוריו עברו עליו בעיירה אופולה, שם למד ב'חדר' ובבית המדרש שבעיירה. עיקר חינוכו קיבל מאביו ר' מיכאל ז"ל, שהיה מוותיקי החסידים והשפיע רבות על עיצוב אישיותו. 

בהיותו כבן שבע עשרה עבר לוורשא. שם עסק לסירוגין במלאכת כפיים מפרכת, בלימוד עצמאי בבית המדרש ובפעילות ציבורית ב'אגודת ישראל', פעילות חינוכית בעיקרה, שבמסגרתה גם היה מרצה לפני חבריו וחניכיו שיעורים קבועים בתלמוד, בתנ"ך ובספרי מחשבה. באותה תקופה עסק גם בהתנדבות בהוראה ובחינוך במוסדות חילוניים לילדים עזובים – עד לעלייתו לארץ בראשית שנת תרצ"ו.

לאחר עלייתו ארצה עבד כפועל בניין, ואולם משלא היה יכול להשלים עם מצבו הנחות של הפועל החרדי, שהיה באותה תקופה מקופח מכל צד, קמו הוא וחבריו והקימו את 'פאג"י', תנועת פועלים חרדית שמלבד דאגתה לעבודה סדירה לחבריה, אף הקימה במשך הזמן מפעלים קואופרטיביים משלה בתעשייה ובבניין. בפעילותו זו עסק בהתנדבות בצד עבודתו כפועל.

בשנת תש"א הקים בית ספר חרדי לבנים וניהל אותו במשך כשמונה שנים. במקביל הרבה לעסוק בצרכי ציבור, ערך את עיתונה של 'פאג"י' – 'הקול', בו פרסם מאות מאמרים בנושאים רבים ומגוונים תחת כינויים שונים. במאמרים אלה אפשר לראות את ניצני ספריו שפרסם לאחר מכן.

לאחר שנתאכזב מהעסקנות הציבורית, החליט בשנת תשי"ד לפרוש מכל פעילות פוליטית. ללא אמצעים יסד הוצאת ספרים קטנה בשם: 'א' מכון להוצאת ספרים (כיום 'יד אליהו כי טוב'), שדרכה פרסם את ספריו אשר כתב ובכללם הספר שלפניכם - חסידים ואנשי מעשה.

מאז ועד סוף ימיו, במשך כעשרים שנה, היה עיקר עיסוקו בכתיבה ובעריכה. באותן שנים עסק לפרקים בנושאי חינוך, בהדרכת מורים, בהרצאות ובמאמרים שפרסם, בעיקר בארצות הברית.

רב אנפין היה רבי אברהם אליהו כי טוב ז"ל. ברוחב דעת ובעומק מחשבה למד תורה ולימדה, בטהרת הלב והנפש עבד את בוראו, בחכמה ובאהבה היו עסקיו עם הבריות, בגמילות חסדים שבממון, במעשה ובדברים.

[תיאור הספר והסופר נערך מתוך מאתר ההוצאה: יד אליהו כי טוב] 

ספר לחברים על הספר 'חסידים ואנשי מעשה - 2 כרכים'

לקוחות שרכשו את הספר "חסידים ואנשי מעשה - 2 כרכים",
התעניינו גם בספרים הבאים:

אזל מהמלאי
59 ₪
אזל מהמלאי