מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

שירת הי"ם

הספר שירת הים - מסכת חייו של הרב יעקב משה חרל"פ. שישים שנה לאחר פטירתו יוצא לאור הספר 'שירת הי"ם' המגולל בסיפורים ועדויות, את מסכת חייו של הרב חרל"פ. צדיק נסתר מתגלה. סיפורים, תורות, אמרות ועדויות ממסכת חייו המופלאה של הרב יעקב משה חרל"פ זצ"ל.

תוכן הספר שירת הים

מאחורי איסוף החומר לספר שירת הי"ם וכתיבתו,עומד נינו- יאיר חרל"פ מבית אל, המלקט מזה למעלה מ-25 שנים סיפורים, עדויות ומסמכים סביב דמותו של סבו הגדול. עובדות רבות מתגלות בספר:

על אף היות הרב חרל"פ ראש ישיבות 'מרכז הרב' ו'בית זבול' ורב שכונות 'שערי חסד' ו'רחביה', ואחד מהתלמידים המקורבים ביותר לרב קוק, תולדות חייו אינם מוכרים לרבים, ואף העובדה שכבר בחיי הרב קוק כיהן הרב חרל"פ כראש ישיבת 'מרכז הרב'- גם עובדה זו אינה ידועה.

יאיר חרל"פ מזכיר את דבריה של מרים אמו של הרב חרל"פ כאשר התמנה בנה במינוי נדיר ומיוחד לכהן כרבה של שכונת 'שערי חסד'. היה זה מינוי מפתיע לא רק משום גילו הצעיר של הרב, 28 בלבד, אלא גם משום היותו מינוי של תלמיד חכם מבני ירושלים ולא מרבני הגולה, כפי שהיה מקובל באותם ימים. כשנודע דבר מינויו נאנחה אימו ואמרה :"ואני הלא קיוויתי שיענק'לה שלי יישאר צדיק נסתר...", ומסתבר שעל אף תפקידיו הרבים והספרים הרבים שחיבר(מי מרום ובית זבול) נותר הרב חרל"פ בגדר צדיק נסתר, כפי שהעיד וסיפר תלמידו, הרב משה צבי נריה זצ"ל. הספר שירת הים שופך קצת אור על מסכת חייו של צדיק נסתר זה.

[נערך מתוך ביקורת על הספר באתר ערוץ 7]

 

ספר לחברים על הספר 'שירת הי"ם'

לקוחות שרכשו את הספר "שירת הי"ם", התעניינו גם בספרים הבאים:

גדולה שמושה

גדולה שמושה

הוסף למדף מחיר: 65 ₪
חסידים מספרים

חסידים מספרים

הוסף למדף מחיר: 95 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום