מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

אוצר היראה - 4 חלקים

הספר אוצר היראה - הנקרא גם ליקוטי עצות המשולש ובו משולבים יחדיו שלושה ספרים מדברי רבי נחמן מברסלב זיע"א.

תוכן הספר - אוצר היראה

אוצר היראה נערך ע"י רבי נחמן מטשערין, ובו שלושת הספרין החשובים: ליקוטי עצות - אשר ערך וסדר כשולחן ערוך מספרו הגדול ליקוטי מוהר"ן תלמידו המובהק רבי נתן מברסלב. ליקוטי עצות מהדורה בתרא - אשר הוסיף למצוא עוד עצות ישרות משאר ספרי רבי נחמן מברסלב. ליקוטי עצות חדש - מלוקט ומקובץ מכל ספרי ליקוטי הלכות אשר חיבר מורו רבי נתן מברסלב על פי חידושי תורתו של רבו רבי נחמן מברסלב זיע"א. כל הכרכים באוצר היראה מסודרים על פי נושאים, מלאים וגדושים במוסר השכל, דרכים ישרים, עצות טובות ועמוקות, ובתחזקות נפלא והתעוררות גדול לעבודת השם יתברך!

אודות מחבר אוצר היראה - רבי נחמן מטשערין

רבי נחמן גולדשטיין, הידוע בשם "ר' נחמן מטשערין", או "בעל הפרפראות", היה מתלמידיו הקרובים של רבי נתן שטרנהרץ מברסלב, ודמות מרכזית בהעברת המסורת הברסלבית לדורות הבאים. ר' נחמן מטשערין נולד בשנת תקפ"ה לאביו ר' צבי אריה, בנו של ר' אהרן רבה של העיר ברסלב, שהיה מבחירי תלמידיו של רבי נחמן מברסלב. התפרסם בצעירותו לגאון ומעמיק, ובעודו צעיר מבן 20 כבר הוכתר לרבה של העיר טשערין שבאוקראינה.

מחבר אוצר היראה התקרב בילדותו לר' נתן שטרנהרץ, תלמידו של רבי נחמן מברסלב, כשנשלח על ידי אביו ללמוד אצלו תורה. היה מחביבי תלמידיו של ר' נתן, שאף כיבדו מאד למרות גילו הצעיר, והתבטא כי מה שרבי נחמן השתמש בזכות אבות בשביל לקרב את סבו ר' אהרן, היה עיקר כוונתו לנכדו ר' נחמן מטשערין.

ר' נחמן קיבל מר' נתן את ה"תורה שבעל פה" של ברסלב, שיחות וסיפורים שמעולם לא הועלו על הכתב, והיה לדמות מפתח בכל מה שקשור למסורת מר' נחמן מברסלב. בספרו "פרפראות לחכמה", הפירוש הראשון על ליקוטי מוהר"ן של ר' נחמן מברסלב, מביא ר' נחמן מטשערין את סיפורה של כל תורה, ותורה שמופיעה בליקוטי מוהר"ן, כפי שקיבל זאת מר' נתן בעל פה, או כפי שכתב ר' נתן בספר חיי מוהר"ן שהיה אז בכתב יד מופקד בידיו של ר' נחמן. אחר שהוציא ר' נחמן מטשערין את הספר ליקוטי עצות מהדורא בתרא, הוא הוסיף ללקט עצות גם מספרי רבו ר' נתן מברסלב, וקבצם יחד לספרו הגדול אוצר היראה בן ארבעה כרכים, שמשמש גם כקיצור לספר ליקוטי הלכות של ר' נתן שטרנהרץ.

ספר לחברים על הספר 'אוצר היראה - 4 חלקים'

לקוחות שרכשו את הספר "אוצר היראה - 4 חלקים", התעניינו גם בספרים הבאים:

עלים לתרופה

עלים לתרופה

הוסף למדף מחיר: 55 ₪
שיחות הר"ן - כיס

שיחות הר"ן - כיס

הוסף למדף מחיר: 10 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום