מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

נחת השולחן - זמרת הארץ - ירח האיתנים

   הוצאת נקודה טובה

הספרים נחת השולחן - זמרת הארץ - ירח האיתנים מאת רבי נחמן גולדשטיין, בכרך אחד! נחת השולחן המתבסס על העיקרון על פיו ניתן לפרש על פי כל תורה ושיחה של רבי נחמן, את כל התורה כולה. בספר מבקש המחבר להוכיח את אמיתות השיחה, ומפרש את כל הסימנים בשולחן ערוך על פי הסימן הראשון של ליקוטי מוהר"ן. הספר ירח האיתנים מתבסס גם הוא על העיקרון הנ"ל, כשהפעם מבאר המחבר את ענייני החגים של חודש תשרי, על פי כל סימן וסימן בליקוטי מוהר"ן. את הספר לא זכה המחבר לפרסם בחייו, והוא הועבר יחד עם הכתבים האחרים לנכדו ר' אברהם שטרנהרץ שפרסם את חלקו בשנת תשי"א, יחד עם ספרו טובות זכרונות. גם זמרת הארץ בנוי ומיוסד על ספר ליקוטי מוהר"ן, והמחבר ומקשר בין כל ענין ובחינה המוזכרים בספר ליקוטי מוהר"ן לבין גדולת וקדושת ארץ ישראל, בנוי ומיוסד על פי דברי חז"ל, ספר נפלא ונורא.

אודות מחבר ספר יקרא דשבתא - תפילות ותחנונים

רבי נחמן גולדשטיין, הידוע בשם "ר' נחמן מטשערין", או "בעל הפרפראות" (תקפ"ה-תרנ"ד), היה רבה של העיר טשערין (אנ') שבאוקראינה, מתלמידיו הקרובים של רבי נתן שטרנהרץ מברסלב, ודמות מרכזית בהעברת המסורת הברסלבית לדורות הבאים. 

התפרסם בצעירותו לגאון ומעמיק, ובעודו צעיר מבן 20 כבר הוכתר לרבה של העיר טשערין (אנ') שבאוקראינה. התקרב בילדותו לר' נתן שטרנהרץ, תלמידו של רבי נחמן מברסלב, כשנשלח על ידי אביו ללמוד אצלו תורה. היה מחביבי תלמידיו של ר' נתן, שאף כיבדו מאד למרות גילו הצעיר, והתבטא כי מה שרבי נחמן השתמש בזכות אבות בשביל לקרב את סבו ר' אהרן, היה עיקר כוונתו לנכדו ר' נחמן מטשערין.

ר' נחמן קיבל מר' נתן את ה"תורה שבעל פה" של ברסלב, שיחות וסיפורים שמעולם לא הועלו על הכתב, והיה לדמות מפתח בכל מה שקשור למסורת מר' נחמן מברסלב. בספרו "פרפראות לחכמה", הפירוש הראשון על ליקוטי מוהר"ן של ר' נחמן מברסלב, מביא ר' נחמן מטשערין את סיפורה של כל תורה ותורה שמופיעה בליקוטי מוהר"ן, כפי שקיבל זאת מר' נתן בעל פה, או כפי שכתב ר' נתן בספר חיי מוהר"ן שהיה אז בכתב יד מופקד בידיו של ר' נחמן. 

ר' נחמן היה סופר פורה ביותר וחיבר עשרות ספרים. במקביל גם פרסם והוציא לאור את כתביו של רבו ר' נתן מברסלב, ובכללם הספר נחת השולחן, הספר זמרת הארץ והספר ירח האיתנים. חלק ניכר מכתביו לא הספיק ר' נחמן להדפיס בחייו, והם נותרו בכתב יד. חלקם הודפסו לאחר פטירתו בידי תלמידיו, וחלקם אבדו במלחמת השחרור, בעת בריחת נכדו ר' אברהם שטרנהרץ מביתו שבעיר העתיקה בירושלים.

 

ספר לחברים על הספר 'נחת השולחן - זמרת הארץ - ירח האיתנים'

נחת השולחן - זמרת הארץ - ירח האיתנים
לחץ על התמונה להגדלה

נחת השולחן - זמרת הארץ - ירח האיתנים

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "נחת השולחן - זמרת הארץ - ירח האיתנים", התעניינו גם בספרים הבאים:

שעריו בתודה

שעריו בתודה

הוסף למדף מחיר: 48 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום