מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

סט ספרי ברסלב

   הוצאת נקודה טובה

סט ספרי ברסלב הכולל 10 ספרים לחסידות ברסלב, בארבעה כרכים (הנמכרים גם בנפרד): 

  1. ספר פרפראות לחכמה, ספר מי הנחל, ספר באבי הנחל 
  2. ספר יקרא דשבתא וספר תפילות ותחנונים 
  3. ספר נחת השולחן, ספר ירח האיתנים, ספר זמרת הארץ
  4. ספר ביאור הליקוטים וספר טובות זכרונות  

אודות מחברי הספרים שבסט ספרי ברסלב

רבי נחמן גולדשטיין, הידוע בשם "ר' נחמן מטשערין", או "בעל הפרפראות" (תקפ"ה-תרנ"ד), היה רבה של העיר טשערין (אנ') שבאוקראינה, מתלמידיו הקרובים של רבי נתן שטרנהרץ מברסלב, ודמות מרכזית בהעברת המסורת הברסלבית לדורות הבאים. התפרסם בצעירותו לגאון ומעמיק, ובעודו צעיר מבן 20 כבר הוכתר לרבה של העיר טשערין (אנ') שבאוקראינה. התקרב בילדותו לר' נתן שטרנהרץ, תלמידו של רבי נחמן מברסלב, כשנשלח על ידי אביו ללמוד אצלו תורה. היה מחביבי תלמידיו של ר' נתן, שאף כיבדו מאד למרות גילו הצעיר, והתבטא כי מה שרבי נחמן השתמש בזכות אבות בשביל לקרב את סבו ר' אהרן, היה עיקר כוונתו לנכדו ר' נחמן מטשערין.

ר' נחמן קיבל מר' נתן את ה"תורה שבעל פה" של ברסלב, שיחות וסיפורים שמעולם לא הועלו על הכתב, והיה לדמות מפתח בכל מה שקשור למסורת מר' נחמן מברסלב. בספרו "פרפראות לחכמה", הפירוש הראשון על ליקוטי מוהר"ן של ר' נחמן מברסלב, מביא ר' נחמן מטשערין את סיפורה של כל תורה ותורה שמופיעה בליקוטי מוהר"ן, כפי שקיבל זאת מר' נתן בעל פה, או כפי שכתב ר' נתן בספר חיי מוהר"ן שהיה אז בכתב יד מופקד בידיו של ר' נחמן. ר' נחמן היה סופר פורה ביותר וחיבר עשרות ספרים. במקביל גם פרסם והוציא לאור את כתביו של רבו ר' נתן מברסלב, ובכללם פרפראות לחכמה שהינו ספרו המרכזי, נחת השולחן, ספר ירח האיתנים, ספר זמרת הארץ, ספר יקרא דשבתא, ספר תפילות ותחנונים. חלק ניכר מכתביו לא הספיק ר' נחמן להדפיס בחייו, והם נותרו בכתב יד. חלקם הודפסו לאחר פטירתו בידי תלמידיו, וחלקם אבדו במלחמת השחרור, בעת בריחת נכדו ר' אברהם שטרנהרץ מביתו שבעיר העתיקה בירושלים.

רבי ישראל דב בער אודסר ייסד זרם בחסידות ברסלב המבוסס על פתק שמצא ובו בין היתר הכיתוב נ נח נחמ נחמן מאומן. מכונה גם "בעל הפתק" ו"סבא ישראל". הרב ישראל אודסר נמנה עם זקני חסידי ברסלב בירושלים. הרב אודסר יצא למסעות הסברה ברחבי העולם, שבהם ניסה להסביר את חשיבות המסר שקיבל. במקביל ייסד את הוצאת הספרים "קרן רבי ישראל אודסר". סמלה של הקרן, "האש שלי", נמצא בבשימוש גם אצל חסידי ברסלב אחרים. המילים לקוחות מדברי רבי נחמן "האש שלי תוקד עד ביאת המשיח". בראשית שנות התשעים גדלה תנועתו של הרב אודסר. בזרם המרכזי של חסידות ברסלב התנהלו ויכוחים סביב היחס לבעלי התשובה ולשפה העברית, ובעלי תשובה רבים נמשכו לדמותו העממית של הרב אודסר, כשהם מזדהים גם עם ההתנגדות שהייתה לו כלפי מנהיגי הציבור החרדי. הספר באבי הנחל הינו אסופת מכתבים שניהל הרב אודסר עם הנשיא זלמן שז"ר.

רבי אברהם שטרנהרץ (כוכב לב), נינו של רבי נתן שטרנהרץ מברסלב (תלמידו של רבי נחמן מברסלב), היה ממנהיגי חסידות ברסלב הבולטים בדור הרביעי, וממייסדיה של החסידות בארץ ישראל. ייסד את ה"קיבוץ" של חסידי ברסלב בראש השנה בציון הרשב"י במירון. מחבר הספר טובות זכרונות.

רבי אברהם חזן, המוכר כרבי אברהם בן רבי נחמן (או ראב"ן, בנו של רבי נחמן מטולצ'ין), היה ממנהיגי חסידי ברסלב בדור הרביעי, וממייסדיה של החסידות בארץ ישראל. מחבר הספר ביאור הליקוטים.

 

ספר לחברים על הספר 'סט ספרי ברסלב'

לקוחות שרכשו את הספר "סט ספרי ברסלב", התעניינו גם בספרים הבאים:

ליקוטי תפילות

ליקוטי תפילות

הוסף למדף מחיר: 49 ₪
חדש
עולם חדש

עולם חדש

הוסף למדף מחיר: 40 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום