מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

עצות מבוארות

   הוצאת נקודה טובה
 

הספר עצות מבוארות, עוסק בלימוד ועיון בכל נושאי חיי האדם -  אמת ואמונה, אכילה, הכנסת אורחים, שלום, שמחה ועוד'. מתוך תורותיו של רבי נחמן מברסלב ליקט המחבר עצות מעשיות וסגולות שונות לכל הישועות. הדברים מובאים בשפה השווה לכל נפש, מלאים בדברי התחזקות.

כריכה קשה, 386 עמודים

אודות הספר עצות מבוארות

עצות מבוארות הוא ספרו של רבי שמשון ברסקי נכדו של רבי נחמן מברסלב. אשר ערך את עצות סבו מוהר"ן (מורנו ורבנו הרב רבי נחמן) מתוך הספר ליקוטי עצות אותו כתב רבי נתן תלמידו של רבי נחמן מברסלב. מצורף בספר עצות מבוארות קורות חייו של המחבר רבי שמשון ברסקי זצ"ל, אודות הנהגותיו ומעלותיו.

" מי האיש החפץ חיים, מי הבוחר בחיים נצחיים. מי החס על נפשו באמת, מי לה', ישים לבו אל החבור הקטן הזה, מעט הכמות ורב האיכות. הביטו וראו והתמהמהו תמהו, כי פעל פעל בימיהם: אשר נתגלו דרכים ועצות נפלאות ונוראות חדשים גם ישנים, מיוסדים על אדני פז, שתולים על פלגי מים, נובעים ממעין היוצא מבית ה' " (הקדמה לספר עצות מבוארות)

 אודות רבי נחמן מברסלב - תורותיו בעצות מבוארות

רבי נחמן נולד בראש חודש ניסן בשנת תקל"ב (1772) בעיירה מז'יבוז', באוקראינה. נינו של הבעל-שם-טוב הקדוש מייסד תנועת החסידות, אמו פייגא נכדתו של הבעל שם טוב מביתו אדל. אביו רבי שמחה היה בנו של רבי נחמן מהורדנקא, אחד מתלמידיו המובילים והידועים של מייסד החסידות. בצעירותו היה מסתיר הנהגותיו הקדושות, טבילות במקווה במי הקרח הקפואים, צומות תעניות, ובעיקר התבודדות ותפילות בדבקות לבורא עולם. בגיל שלוש-עשרה נשא לאישה את מרת שאשיא (שאשי), בתו של רבי אפרים מאוסיאטין. תלמידו הראשון של רבי נחמן היה רבי שמעון, שהתקרב אליו ביום חתונתו למרות היותו מבוגר יותר מרבי נחמן, הוא אמר בגאווה: "עזבתי את כל ה"גוטר יידן" (כינוי לצדיקים המבוגרים) ודבקתי באיש הצעיר. לרבי נחמן היו שמונה ילדים, שש בנות ושני ובנים.  

ציונו הקדוש באומן

 לפני שרבי נחמן נפטר, הוא ייחד שניים מתלמידיו הקרובים: רבי אהרן מברסלב ורבי נפתלי מנמירוב, והעמיד אותם כעדים לשבועה לא כל כך רגילה. הוא אמר: "מי שיבוא על קברי ויאמר שם אלו העשרה מזמורי תהילים  תיקון הכללי, וייתן פרוטה לצדקה עבורי, אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד, חס ושלום, אזי אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו". ואמר: "אשתטח לאורך ולרוחב להיטיב עמו. בפיאותיו אמשכהו ואוציאהו משאול תחתיות. ואני חזק בכל הדברים שלי, אך בזה אני חזק ביותר... רק שיקבל על עצמו להבא שלא ישוב אל דרכו הרעה".                    

 

 

 

 

 

 

ספר לחברים על הספר 'עצות מבוארות'

לקוחות שרכשו את הספר "עצות מבוארות", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום